Na nowy rok szkolny nowa hala sportowa. Uczniowie z Bistuszowej i Uniszowej nie będą musieli dojeżdżać na lekcje wychowania fizycznego

  • 29.08.2021, 16:31
  • Wioletta Zarębska
nowa-hala-sportowa-w-bistuszowej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To wyjątkowe wydarzenie dla społeczności z Bistuszowej i Uniszowej. W szkole, do której uczęszczają dzieci z tych miejscowości wybudowano nowoczesną halę sportową. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nastąpiło jej oficjalne otwarcie. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, władze gminy, przedstawiciele szkoły i nauczyciele oraz rodzice i dzieci.

- Można powiedzieć z utęsknieniem czekaliśmy od wielu, wielu lat i w końcu doczekaliśmy się i dzisiaj świętujemy – cieszył się Grzegorz Wojtanowski, prezes Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian.

W ramach świętowania było oficjalne otwarcie obiektu, okolicznościowe przemowy zaproszonych gości oraz przedstawicieli szkoły, a także akademia przygotowana przez dzieci szkole pod okiem nauczycieli. Uczniowie w jej trakcie przypomnieli wydarzenia sprzed 82 lat – wybuch II wojny światowej z perspektywy dzieci, które nie poszły do szkoły. Nawiązano też do tradycji Polski oraz zaprezentowano sportowe umiejętności uczniów.

- Jest to dla nas duże udogodnienie i stworzenie tych optymalnych warunków do rozwoju dzieci. W naszym obiekcie uczy się 126 dzieci łącznie z punktem przedszkolnym a w samej szkole jest 100 dzieci. Wszyscy z utęsknieniem czekamy kiedy rozegra się tu pierwszy mecz, wszystkie dzieci czekają na ten moment, ale nie ukrywam, że nauczyciel wychowania fizycznego również - mówiłą Dorota Pluta, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej.

Budowa tej hali sportowej to duże ułatwienie dla szkoły. Dzięki niej dzieci na lekcje wychowania fizycznego nie będą musiały dojeżdżać do innych placówek.

- Tak szczerze mówiąc byliśmy jedyną szkołą w gminie, która nie miała zaplecza do zajęć z wychowania fizycznego i dlatego prosiliśmy, naciskaliśmy samorząd by po prostu spróbował przystąpić do tego dzieła - cieszył się Grzegorz Wojtanowski, prezes Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian.

Ta inwestycja nie powstałaby gdyby nie rządowe wsparcie. Obiekt kosztował około 3,5 miliona złotych, a z ministerstwa sportu na budowę tej hali udało się pozyskać aż 75 % tej kwoty.

- Udało nam się pozyskać środki z Warszawy. Otrzymaliśmy te środki finansowe, dołożyliśmy z gminy i wybudowaliśmy halę sportową w Bistuszowej i Uniszowej. To są dwie malutkie miejscowości, ale bardzo waleczne bardzo bojowe. Zawalczyli o siebie i mają halę sportową, co przełoży się na pewno na wyniki w nauce – wyjaśniał Paweł Augustyn, burmistrz miasta i gminy Ryglice.

O kondycję fizyczną trzeba dbać już od najmłodszych lat – zgodnie podkreślają zaproszeni na uroczystość parlamentarzyści ziemi tarnowskiej.

- W mojej opinii zadbać dzisiaj o kulturę fizyczną to zadbać o zdrowie nie tylko młodego pokolenia, ale zdrowie całej naszej populacji. Nie tak dawno miałem przyjemność spotkać się z naszymi olimpijczykami, medalistami z olimpiady w Tokio i oni wszyscy powtarzają, że rzeczywiście jeśli rozpoczniemy pracę z młodym pokoleniem nad kondycją fizyczną to doczekamy się nie tylko większej liczby złotych, srebrnych i brązowych medali, ale przede wszystkim doczekamy się takiego momentu, że nasze społeczeństwo będzie zdecydowanie zdrowsze – mówił Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki.

- Naszym obowiązkiem ludzi żyjących w obszarze spraw publicznych jest żeby tego typu inwestycje, inicjatywy wspierać i ja się ogromnie cieszę, że dzięki staraniom wszystkich udało się zakończyć takim pięknym sukcesem, ze właśnie tu w Bistuszowej powstała taka wspaniała i imponująca sala sportowa przede wszystkim dedykowana dla dzieci i młodzieży tutaj mieszkających i edukujących się – dodawał poseł Wiesław Krajewski.

Nowopowstała hala jest przystosowana do gier zespołowych takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna oraz innych ćwiczeń fizycznych. Ponadto przy sali gimnastycznej stworzono też siłownię, z której oprócz dzieci szkolnych będą mogli korzystać dorośli. Nowa hala sportowa posiada także niezbędne zaplecza i szatnie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe