"W Polsce żywności nie brakuje i nie braknie" mówił prezydent Andrzej Duda na dożynkach w Zbylitowskiej Górze

  • 23.08.2021, 16:24
  • Wioletta Zarębska
prezydent-andrzej-duda-na-dozynkach-w-zbylitowksiej-gorze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział w Dożynkach Gminy Tarnów. Powodem do odwiedzenia Zbylitowskiej Góry, w której odbywało się święto plonów, była ubiegłoroczna wygrana konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy podczas dożynek prezydenckich w Warszawie. W sobotę, w Zbylitowskiej Górze w trakcie swojego wystąpienia, prezydent Andrzej Duda podkreślał, że polscy rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe.

- Jest dla mnie niezwykłe to, że polscy rolnicy cały czas potrafią wytwarzać wspaniałą, doskonałą żywność, dzięki której zdobywamy kolejne rynki eksportowe, dzięki której zwiększamy nasz eksport, a jednocześnie ta żywność cały czas zachowuje walor swojskości. Jest po prostu bardzo dobra i dlatego polskie produkty rolne są tak bardzo cenione, a z drugiej strony polscy rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – zaznaczał prezydent RP Andrzej Duda.

Dożynki to czas świętowania za zebrane plony, ale też czas podziękowań za trud pracy rolników.

Ten dzień zapisze się na kartach historii gminy Tarnów i powiatu tarnowskiego – mówił wójt Grzegorz Kozioł, podkreślając, że wizyta pary prezydenckiej to ogromne wyróżnienie.

- Wiemy, że obecność Pana Prezydenta, Pani Prezydentowej związana jest, z tym że rzeczywiście nasz wieniec zachowujący naszą tradycję wygrał konkurs wieńca dożynkowego. Tutaj przede wszystkim dziękuję przedstawicielom, mieszkańcom małej wsi, naszej małej podtarnowskiej wsi – Poręby Radlnej. Tutaj gorące słowa podziękowania do rodziny państwa Skórków, którzy są znani z tego i przygotowali ten wieniec i dzięki temu, dzięki wam mamy tutaj Parę Prezydencką – mówił Grzegorz Kozioł wójt gminy Tarnów.

W tym roku najpiękniejszy wieniec dożynkowy w gminie Tarnów wygrała pochodził z miejscowości Jodłówka-Wałki. Z kolei Poręba Radlna zajęła trzecie miejsce w tym konkursie.

ZOBACZ TAKŻE CAŁE WYDARZENIE DOŻYNKI GMINY TARNÓW Z UDZIAŁEM PREZYDENTA RP


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe