Siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce pod wodą. Nawałnica zalewała posesje, garaże i drogi w całym regionie

  • 06.08.2021, 18:51
  • Wioletta Zarębska
siedziba-panstwowej-strazy-pozarnej-w-wieliczce-pod-woda-nawalnica-zalewala-posesje-garaze-i-drogi-w-calym-regionie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Strażacy w minioną noc mieli sporo pracy. Wszystko przez nawałnicę, która przeszła nad regionem. Ulewny deszcz zalewał posesje, piwnice, podziemne garaże i drogi. Nie oszczędził też siedziby strażaków z Wieliczki. Zalaniu uległy dwie kondygnacje.

- Też ucierpiała nasza komenda, która częściowo została zalana. Kondygnacja -1 i parter zostały zalane przez napływającą wodę. Od pierwszych chwil tak naprawdę cały czas tu podejmujemy działania, jesteśmy wspierani też przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, którzy pomagają nam usuwać skutki zalania komendy - mówił mł. bryg. Michał Masternak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. 

Strażakom udało się wypompować wodę z zalanych pomieszczeń. Teraz budynek trzeba jeszcze osuszyć. W wyniku zalania jednostka poniosła straty związane ze zniszczeniem sprzętu, który był przechowywany w pomieszczeniach, do których wdarła się woda. Uszkodzony również został piec w budynku komendy.

Mimo tego, że strażacy walczyli z powodzą w komendzie, to również wyjeżdżali do pomocy w regionie.

- Bardzo ważna rzecz, nasza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza - mimo tego, że budynek komendy został zalany - cały czas była w gotowości i cały czas prowadziliśmy też działania na terenie powiatu. Tak samo większość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, bo trzeba tu zaznaczyć, iż blisko 30 jednostek cały czas, całą noc działali na terenie powiatu wielickiego. Gównie na terenie gminy Wieliczka, Biskupice oraz Niepołomice - dodawał mł. bryg. Michał Masternak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

Wskutek obfitych opadów deszczu do Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło około 100 zgłoszeń związanych z nagłym poniesieniem się stanu wód.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe