Wernisaż wystawy „Living Colour” w Fundacji Bema20 w Tarnowie przyciągnął tłumy

  • 05.08.2021, 21:57
  • Daria Kurczab
mika-urbaniak-got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwsza wspólna wystawa Miki Urbaniak i Victora Daviesa miała miejsce w Fundacji Bema20 w Tarnowie. Mimo deszczowej aury do galerii zawitali goście, którzy z zainteresowaniem oglądali pełne kolorów obrazy.

 - Mamy misję przede wszystkim po to, żeby świat był bardziej klarowny. My uwielbiamy świat kolorów. Właśnie tak powstają obrazy. Moje obrazy powstająw taki sposób, że jeden kolor inspiruje mnie na kolejne kolory - mówi Mika Urbaniak.


 - Moje obrazy głównie pochodzą ze snów. Niektórzy powiedzą że z koszmarów, ale głównie z dobrych snów i z dużą ilością koloru, oraz większą ilością żywiołowości. Są takie, jak ja chcą pokazać co mam w głowie - mówi Victor Davies. 

Zapytaliśmy Miki i Wiktora gdzie szukali inspiracji do swoich prac.

 - Bardzo inspiruje mnie natura. Niebieskie kolory zawsze mi się kojarzą z wodą i zrobiłam kilka obrazów które się nazywały się wodospad.Często ludzie zwracają uwagę, że moje obrazy są kojarzone z naturą - mówi Mika Urbaniak.

 - Głównie pochodzą ze snów. Z rzeczy, które mi się śnią. Czasem myślę, że to spontaniczne i nie wiem skąd pochodzi, ale często tytuł i znaczenie obrazu nadchodzi pod koniec - mówi Victor Davies.

Fundacja Bema20 funkcjonuje aktywnie w miejskiej przestrzeni nie tylko dzięki swej formie, ale szeregu aktywności, dla których może być polem.

 - Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi. To jest początek historii którą w trakcie otwarcia w paru zdaniach udało mi się zapowiedzieć.  Powiedziałem że w kuluarach chętnie opowiem o tym skąd się wzięła Mika z Victorem. Jaki jest klucz, a klucz stoi tutaj. To jest nasz przyjaciel Michał - mówi Agnieszka i Dawid Niedbała.
 - Z Miką znamy się około dwóch lat. Pamiętam jak przyglądałem się tej galerii, również jak ona się budowała, ale nie wiedziałem że tu jest taki fajny klimat.  Pomyślałem wtedy, że trzeba połączyć ludzi ze sobą i to jest właśnie to, co najbardziej lubię w życiu biznesie: włączyć właściwe osoby. Następnie zapytałem czy Mika byłaby zainteresowana. Powiedziała,że to świetny projekt
- mówi Michał Adamski.

Na gości czekała muzyczna niespodzianka Wystawa będzie dostępna od 5-go do 18-go sierpnia w Galerii Bema20 w Tarnowie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mistrz sztuki
Mistrz sztuki 06.08.2021, 11:27
A gdzie są te tytułowe tłumy? Kilka osób w maleńkiej galerii??

Pozostałe