Za środki z Polskiego Ładu powstanie Zakład Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach?

  • 05.08.2021, 14:59
  • Wioletta Zarębska
za-srodki-z-polskiego-ladu-powstanie-zaklad-aktywnosci-zawodowej-w-wierzchoslawicach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat tarnowski stara się pozyskać środki na stworzenie Zakłady Aktywności Zawodowej W Wierzchosławicach. Jak już informowaliśmy taka placówka miałaby powstać tuż obok Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zlokalizowanego w tej miejscowości. Jak wyjaśnia starosta tarnowski samorząd jest zobligowany do utworzenia takiego miejsca.

- Zakład Aktywności Zawodowej, jak wiemy jest to wymóg naszego projektu, który był realizowany, czyli budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Myśmy tam wpisali, że będziemy realizować budowę Zakładu Aktywności Zawodowej i musimy to zrobić, bo później środki unijne tutaj też będą rozliczane jeszcze, będziemy kontrolowani – wyjaśniał starosta tarnowski Roman Łucarz.

Do tej pory powiat tarnowski pozyskał już teren pod budowę zakładu oraz środki na stworzenie dokumentacji.

- Mamy już pieniądze na projektowanie, projektujemy już Zakład Aktywności Zawodowej, natomiast samo wykonawstwo właśnie chcemy sfinansować z Polskiego Ładu. Koszt tej inwestycji to około 5,5 miliona złotych – dodawał Roman Łucarz.

W ten sposób powiat tarnowski chce całościowo zadbać o osoby z dysfunkcjami. Pracę w zakładzie znajdą osoby z niepełnosprawnościami, co przełoży się na ich dalszą aktywność i funkcjonowanie w społeczeństwie.

- Po ukończeniu edukacji w naszym ośrodku osoby niepełnosprawne czasami zostają w domach, natomiast Zakład Aktywności Zawodowej spowoduje, że będą mogli realizować swoje zainteresowania, będą mogli zarabiać, bo ZAZ temu służy – dodawał starosta tarnowski.

Początkowo planowane jest, że w zakładzie znajdzie zatrudnienie 15 osób. Jednostka ma powstać do 2023 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe