Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Zamiast wschodniej obwodnicy Tarnowa trasa S73? Magistrat informuje, że pomysł spodobał się innym samorządom

Lansowana przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa jako fragmentu obecnej drogi DK nr 73, która stałaby się docelowo drogą ekspresową, zatacza coraz szersze kręgi - pomysł wzbudził zainteresowanie w samorządach, które leżą przy tej trasie, a które również chciałyby w taki sposób skorzystać z rządowych pieniędzy. Udało się też zainteresować koncepcją kilkoro posłów.
  • Źródło: UMT

- Pojawiło się sporo głosów samorządowców, którzy są zainteresowani podobnymi rozwiązaniami na swoich podwórkach – mówi Roman Ciepiela. – Dlatego uważam, iż trzeba stworzyć szeroki ruch poparcia dla takiej inicjatywy. Samorząd Kielc już popiera pomysł budowy drogi ekspresowej S73, która połączy m.in. stolicę regionu świętokrzyskiego z autostradą A4 i mogłaby się zaczynać na wschodniej obwodnicy miasta. W trakcie przygotowania jest list, który chcę skierować do wszystkich miast i gmin leżących przy tej trasie, z propozycją wspólnego wykorzystania wszelkich możliwości lobbowania za takim rozwiązaniem. Osobiście już poczyniłem pewne kroki - posłanka Urszula Augustyn zdeklarowała, iż niezwłocznie wystąpi w tej sprawie do premiera i ministra infrastruktury. Również inni posłowie, m.in. Małgorzata Chmiel, członkini sejmowej Komisji Infrastruktury, deklarowała swoją pomoc i przypominała, że część obwodnic w kraju, choćby południowa obwodnica Warszawy czy obwodnica Trójmiasta były w całości realizowane z budżetu centralnego.

Prezydent Tarnowa podkreśla, że zmiana obwodnicy Tarnowa (i innych miejscowości, które z takiego rozwiązania chciałyby skorzystać) na drogę ekspresową wymaga ustawy sejmowej, dlatego wszędzie szuka poparcia.

Zapytany ostatnio o tę inicjatywę w audycji radiowej poseł Piotr Sak nazwał działania prezydenta „ucieczką do przodu” i stwierdził, że pomysłu nie można wykluczyć, podkreślając, że jako poseł „może zanieść go dalej”, bo m.in. rolą posła jest wspierać takie inicjatywy.

Jednym z podstawowych projektów dla województwa małopolskiego nazwał wschodnią obwodnicę Tarnowa podczas wizyty w mieście poseł Sławomir Neumann.

Również goszczący w Tarnowie poseł Mateusz Bochenek stanowczo podkreślił, że takie projekty państwo winno wspierać i przekazywać na nie środki, bo samorządy ich nie mają, albo muszą je przeznaczać na cele newralgiczne dla mieszkańców.

Koncepcja prezydenta Ciepieli dotycząca włączenia wschodniej obwodnicy Tarnowa w ciąg przyszłej drogi ekspresowej S73 to recepta na rozwiązanie problemów związanych z olbrzymimi kosztami budowy obwodnicy, które w przeważającej części miałby pokryć budżet miasta, choć przecież z obwodnicy nie korzystaliby tarnowianie, ale byłaby ona dla ruchu tranzytowego do autostrady A4 i dalej – do granicy południowej. Droga ma duże znaczenie krajowe i służyłaby rozwojowi gospodarczemu i kulturowemu południowo-wschodniej części kraju i usprawniłaby też znacząco połączenie z południową granicą.

Część trasy Kielce-Busko-Szczucin- Tarnów-Jasło – Krosno i dalej na południe jest już zrealizowana, są wybudowane nowe obiekty inżynieryjne (m.in. przeprawa na Wiśle w Borusowej) i obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej, budowane są kolejne mosty i obwodnice.

- Rozmawiałem na ten temat z prezydentem Kielc, które też projektują wschodnią obwodnicę i nasze wspólne starania mogłyby być uwieńczone sukcesem, gdyby rząd rozważył przekwalifikowanie drogi krajowej nr 73 na drogę ekspresową S73 i rozpoczął jej budowę właśnie w tych dwóch punktach: obwodnica wschodnia Kielc i obwodnica wschodnia Tarnowa – podkreśla Roman Ciepiela.

ZOBACZ TAKŻE: 

Finansowy spór o budowę wschodniej obwodnicy miasta. Prezydent Tarnowa ogłasza nowy pomysł, wspierają go politycy Platformy Obywatelskiej

Minister Adamczyk: "Chcemy budować wschodnią obwodnicę Tarnowa". Wciąż brakuje porozumienia między GDDKiA a miastem w sprawie finansowania inwestycji

Wschodnia obwodnica Tarnowa – jeśli powstanie - będzie droższa? Nadal nie ma porozumienia między magistratem a GDDKiA

 


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Śmiertelny wypadek w Tarnowie. Nie żyje młody motocyklista Śmiertelny wypadek w Tarnowie. Nie żyje młody motocyklista Data dodania artykułu: 05.04.2026 15:06Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Data dodania artykułu: 14.04.2026 01:09Poważny wypadek na A4 w kierunku  Krakowa. Jedna osoba była reanimowana Poważny wypadek na A4 w kierunku Krakowa. Jedna osoba była reanimowana W czwartek, 9 kwietnia 2026 r., w godzinach nocnych na autostradzie A4, na wysokości MOP Bagno (Mokrzyska), doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką trzy osoby podróżujące autem osobowym zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitali w Brzesku oraz Krakowie.Data dodania artykułu: 09.04.2026 23:52Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Data dodania artykułu: 14.04.2026 20:49Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Po godzinie 11:00 w miejscowości Podlipie (powiat dąbrowski) doszło do niebezpiecznego zdarzenia w budynku gospodarczym. W wyniku pożaru wykładzin ciężkich poparzeń doznał mężczyzna. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 15.04.2026 12:46Tragiczny finał poszukiwań na Dunajcu Tragiczny finał poszukiwań na Dunajcu Służby zostały wezwane nad rzekę Dunajec w Ostrowie koło Tarnowa w dniu 9 kwietnia w godzinach popołudniowych. Po kilkunastu minutach akcja została zakończona. Finał poszukiwań okazał się tragiczny.Data dodania artykułu: 09.04.2026 18:27
Zderzenie auta dostawczego z zaprzęgiem konnym w Tarnowie Zderzenie auta dostawczego z zaprzęgiem konnym w Tarnowie Data dodania artykułu: 06.04.2026 18:42Z siekierą do przychodni. Niebezpieczne zdarzenie w Tarnowie Z siekierą do przychodni. Niebezpieczne zdarzenie w Tarnowie Około 50-letni mężczyzna wkroczył do placówki medycznej przy Placu Dworcowym w Tarnowie wykrzykując niezrozumiałe słowa, był agresywny, a w jego posiadaniu było także niebezpieczne narzędzie – siekiera.Data dodania artykułu: 10.04.2026 16:34Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Kraków. Sprawa, która wstrząsnęła opinią publiczną i środowiskiem służb mundurowych w Małopolsce. Doświadczony funkcjonariusz krakowskiej policji w stopniu aspiranta sztabowego został zdemaskowany jako osoba podejrzewana o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi dziewczynkami. Według ustaleń miał on w internecie „polować” na 13-latki i dążyć do spotkań. Skandal ujawnili aktywiści zajmujący się tropieniem przestępstw wobec dzieci, a sprawą zajęły się już odpowiednie służby.Data dodania artykułu: 15.04.2026 05:07Niebezpiecznie na drogach regionu tarnowskiego. W jednym czasie doszło do trzech wypadków Niebezpiecznie na drogach regionu tarnowskiego. W jednym czasie doszło do trzech wypadków Groźnie na drogach regionu tarnowskiego. W Wielki Piątek 3 kwietnia około godziny 14:00 doszło do trzech zdarzeń drogowych, w tym dwóch z udziałem motocykli.Data dodania artykułu: 03.04.2026 15:33Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło we wtorkowy przedpołudnie w powiecie tarnowskim. Podczas prac prowadzonych w kompleksie leśnym w Bogoniowicach jeden z pracujących tam mężczyzn został poważnie ranny. Na miejsce skierowano liczne służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 14.04.2026 10:54Zderzenie trzech samochodów w Luszowicach. Są poszkodowani Zderzenie trzech samochodów w Luszowicach. Są poszkodowani Data dodania artykułu: 10.04.2026 18:46
Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa POZ Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa POZ Cena: Do negocjacjiPoszukamy zaangażowanej i empatycznej pielęgniarki środowiskowej do naszego zespołu POZ 👩‍⚕️ 🔹 Wymagania: – aktualne prawo wykonywania zawodu – doświadczenie w POZ – prawo jazdy kat. B – samodzielność i dobra organizacja pracy 🔹 Oferujemy: – stabilne zatrudnienie – przyjazną atmosferę – elastyczne godziny pracy (zakres do ustalenia) – forma zatrudnienia: umowa o pracę lub umowa zlecenie Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy: [email protected].Dom koło Szczucina Dom koło Szczucina Cena: 220000 PLNPrzedstawiamy Państwu na sprzedaż dom jednorodzinny z zabudowaniami gospodarczymi, położony w zielonej i spokojnej miejscowości Świdrówka, zaledwie 1,5 km od centrum Szczucina. Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 31 arów, w pełni uzbrojonej w media: kanalizację, wodę, prąd oraz gaz, częściowo umeblowana. Powierzchnia użytkowa domu to ok. 140 m2. Opis nieruchomości: Dom parterowy, wybudowany w latach 60-tych, częściowo murowany (od strony drogi), częściowo drewniany, pokryty dachówką cementową, oraz wyposażony w drewniane okna. W środku znajduję się: -jeden, duży przedpokój -5 przestronnych pokoi, z czego jeden jest przejściowy -2 kuchnie, w których znajdują się piece kaflowe -2 łazienki Na terenie posesji znajduję się również budynek gospodarczy z dużą stodołą i garażem, co stanowi idealne miejsce do przechowywania sprzętu czy aranżacji na warsztat lub działalność gospodarczą. Atuty lokalizacji oraz działki: Duże podwórko z potencjałem do zagospodarowania (ogród, warzywnik, plac zabaw) Bliska odległość do lasu, skąd pod posesję podchodzą sarenki – idealne miejsce na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu W bliskim sąsiedztwie sklep Biedronka, ośrodek zdrowia, szkoła średnia oraz park miejski Tylko 30 km do Mielca oraz Dąbrowy Tarnowskiej – świetna komunikacja z większymi miastami Jesteś zainteresowany? Umów się na prezentację!Agent prowadzący Lidia- „Fenomen Nieruchomości” tel. |720| 433| 344|SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER TEL: 506816452
SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV BUGGY SSV SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV BUGGY SSV SKUP QUADÓW, QUAD, QUADY, ATV, BUGGY, UTV, SSV, Skuterów wodnych, skuterów śnieżnych! KAŻDA MARKA I MODEL! KAŻDY STAN! - SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA- Z PRZEZNACZENIEM NA CZĘŚCI! Skupujemy także Chińskie! Dojeżdżamy na terenie CAŁEJ POLSKI! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! Przyjedziemy do Ciebie! Płacimy gotówką od ręki! Zachęcamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! TEL: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaż sprzedania sprzedanie quad quady quadów quadach atv kład buggy bugy ssv utv skuter skutery skuterów skuterach skuterem wodny wodnych wodne śnieżny śnieżne śnieżnych chiński chińskich chińskie chińczyków chińczyk chińczyki motor motory motorów motocykl motocykle motocykli motocyklów cross crossów enduro crosy crossy crossówek motocross tor torowy torowych torowe ssv polaris rzr ranger can-am maverick commander yxz yamaha ktm honda kawasaki suzuki tgb grizzly brute force bashan blaster trx bruin scrambler outlander renegade cfmoto cf moto kymco suzuki artic cat seadoo sea doo offroad off-road kład kłady kładów kładem itp polska polsce polski cała całej polski całe gotówka najlepiej sprzedać złom złomowanie złomy sprzedaj za gotówkę gotówkowe gotówkowy kasa pieniądze dojazd dojechać dojazdem dojeżdżamy bez wychodzenia z domu przyjazd na miejsce małopolska małopolskie śląsk śląskie opolskie opolskim opolszczyzna podkarpackie podkarpacie łódź łódzkie dolnośląskie lubelskie lubuskie mazowieckie wielkopolskie kujawsko-pomorskie kujawy podlaskie podlasie warmińsko-mazurskie mazury pomorskie pomorze pomorzu zachodnio-pomorskie pomorze zachodnie kujawy sprawne sprawny uszkodzony uszkodzonych powypadkowe powypadkowy po wypadku rozbity 4x4Kupię medale,ordery,odznaki,odznaczenia,militaria wojskowe KONTAKT 694972047 Kupię medale,ordery,odznaki,odznaczenia,militaria wojskowe KONTAKT 694972047 Cena: 10000 PLNPolskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia, odznaki, medale, ordery,mundury, rogatywki, szable, kordziki, bagnety,noże, stare dokumenty, dyplomy, legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe oraz różne Antyki za ciekawe rzeczy dobrze zapłacę telefon 694-972-047Lokal   na parterze /61 m2 /ul. Rejtana Lokal na parterze /61 m2 /ul. Rejtana Cena: 315000 PLNNa sprzedaż oferujemy lokal usytuowany w pięknej, stylowej kamienicy zlokalizowanej nieopodal centrum. To idealne miejsce zarówno na mieszkanie, jak i na prowadzenie działalności gospodarczej. Lokal o powierzchni 61 m² znajduje się na wysokim parterze, co gwarantuje łatwy dostęp i wygodę użytkowania. Wnętrze składa się z korytarza, łazienki, sypialni, przestronnego, bardzo dużego salonu, który zachwyca swoją jasnością dzięki pięknym, dużym oknom, które wpuszczają mnóstwo naturalnego światła. Salon ten daje wiele możliwości aranżacyjnych, a jego wielkość pozwala na stworzenie zarówno strefy wypoczynkowej, jak i jadalnej. Ogrzewanie gazowe. Okolica jest spokojna, a jednocześnie bliskość centrum zapewnia łatwy dostęp do wszystkich miejskich udogodnień, takich jak sklepy, restauracje, kawiarnie, oraz komunikacja miejska. Nie przegap okazji, by stać się właścicielem tego wyjątkowego miejsca, które łączy w sobie urok historycznej architektury z nowoczesnym komfortem. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na oglądanie i przekonać się na własne oczy, jak wiele do zaoferowania ma ten lokal. Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając ul. Krakowska 17 33-100 Tarnów tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama