Kolejne ulice w Tarnowie zostaną wyremontowane. Kierowców czekają duże utrudnienia w centrum miasta

  • 03.08.2021, 14:45
  • Gabriela Kudła
kolejna-ulica-do-remontu-jeden-z-etapow-prac-zaklada-calkowite-zamkniecie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ulica Krasińskiego w Tarnowie przejdzie gruntowny remont. Takie plany ma Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, który ogłosił już przetarg na to zadanie. Miasto na tę inwestycję uzyskało środki z Funduszu Dróg Samorządowych, jednak na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie łączy koszt przewidywanych prac.

 - Na ten rok udało się pozyskać środki na remont ulicy Krasińskiego. W przypadku tej ulicy na całej długości. Dodatkowo  wyremontowane będzie jeszcze skrzyżowanie ulicy Krasińskiego z ulicami Solidarności i Klikowską -  mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Pracę przy modernizacji ulicy Krasińskiego planowane są na dwa etapy. 

 - Podczas prowadzonych robót będziemy się tak starali optymalizować tę organizację ruchu, żeby była jak największa przepustowość. Ruch będzie prowadzony równocześnie z toczącymi się pracami. Za wyjątkiem odcinka ulicy Krasińskiego od skrzyżowania z Mościckiego, do skrzyżowania z ulicą Krakowską. Tam jest na tyle wąski przekrój, że nie można pogodzić zarówno ruchu drogowego, z równocześnie wykonywanymi pracami - dodaje Artur Michałek. 

Pozyskany z Funduszu Dróg Samorządowych budżet przewiduje również kompleksowy remont ul. Nowy Świat.

 - W przypadku ulicy Nowy Świat objęty remontem zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do ulicy Krakowskiej, gdyż ten odcinek w pierwszej kolejności wymaga naszej interwencji - mówi Artur Michałek. 

Dodajmy, że prace planowo mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a remont ma potrwać około 5 miesięcy. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe