Komendant Główny Policji o nowych mandatach: Zapewniam, że policjanci - jak tylko te narzędzia dostaną - będą z nich na pewno korzystać

  • 03.08.2021, 09:26 (aktualizacja 03.08.2021, 09:29)
  • TVN24/x-news
Komendant Główny Policji o nowych mandatach: Zapewniam, że policjanci…
Warszawa. Maksymalnie 30 tysięcy złotych grzywny za wykroczenia drogowe, mandaty do 5 tysięcy złotych i nawet konfiskata pojazdu - premier i Komendant Główny Policji zapowiadają zmiany w prawie i walkę piratami drogowymi, przez których wypadkowe statystyki rosną w zastraszającym tempie.

 Mateusz Morawiecki chce, by jeszcze przed końcem wakacji nowe przepisy zostały zatwierdzone przez Sejm, a w życie weszły za kilka miesięcy.

- Wszelkiego typu zachowanie na ulicach, które będzie przypominało bardziej zachowanie bandytów za kierownicą, będzie jeszcze bardziej surowo karane. Będziemy starali się, żeby rozpocząć procedowanie tej ustawy już teraz, tak aby jak najszybciej jeszcze w tym roku weszła ona w życie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

- To są zmiany niezwykle istotne. Chociażby z tego względu, że pozwolę sobie przypomnieć, że od ponad 20 lat nie zmieniano kwot mandatów w Polsce. Ta represja będzie nieporównywalnie większa. I zapewniam państwa, że policjanci - jak tylko te narzędzia do rąk dostaną - będą z nich na pewno korzystać - ostrzegał gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Włodzimierz
Włodzimierz 04.08.2021, 10:13
To będzie strzał w kolano, będą korki w całym kraju! Te przepisy nie są w żaden sposób przemyślane.
Ad
Ad 03.08.2021, 11:31
Szymczyk to tępa dzida wiec lepeij już nic nie mówi tylko niech bierze pinokia za rękę i do tańca w poloneza

Pozostałe