Szczepienia w Arenie Jaskółka jeszcze tylko do końca lipca. Punkt szczepień przenosi się do Ośrodka Zdrowia Psychicznego

  • 30.07.2021, 14:03
  • Gabriela Kudła
punkt-szczepien-powszechnych-w-arenie-jaskolka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów kończy działalność. Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywać się tam jeszcze tylko dzisiaj (piątek) i w sobotę od godziny 16. Później od 2 sierpnia (poniedziałek) punkt zostanie przeniesiony do Ośrodka Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie.

 - Szpital św. Łukasza od czerwca organizował punkt szczepień właśnie w Arenie "Jaskółka" w Mościcach. W tym czasie udało nam się zaszczepić grubo ponad 7 tys. pacjentów - mówi Damian Mika, rzecznik prasowy Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

Szczepienia w sierpniu mają odbywać się od godziny 16. Pozwoli to skorzystać ze szczepień osobom pracującym i uniknąć korków przy remontowanym odcinku ulicy Lwowskiej, przy którym znajduję się szpital. 

 - Jak przekazała mi Pani koordynator na pierwsze dwa tygodnie sierpnia mamy już prawie 700 osób chętnych się zaszczepić. Oczywiście dzwoniąc na nasz numer telefonu na linie rejestracyjną będziemy mogli dowiedzieć się, w jakich dniach będziemy szczepić - mówi Damian Mika. 

Na ten moment w Ośrodku Zdrowia Psychicznego planowane terminy szczepień to  3,6,10,12 oraz 15 sierpnia. 

 - Przez cały sierpień ten harmonogram jest ustalany, także zapraszamy od drugiego sierpnia. Właśnie już nie na Arenę Jaskółkę, tylko do Ośrodka Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu św. Łukasza - dodaje Damian Mika. 

Chętni będą mieli do wyboru trzy rodzaje szczepionek. 

 -  AstraZeneca, Pfizer i J&J - dodaje Damian Mika. 

Oprócz tego szpital ma w planach także organizację akcji szczepień wyjazdowych. Pierwsza z nich zostanie przeprowadzona w Domu Kultury w Gromniku, w niedzielę 1 sierpnia od godziny 8:00 do 18:00. 

- Zapraszam wystarczy ze sobą wziąć tak naprawdę tylko dowód osobisty. Jeżeli chcemy zaszczepić dziecko, ponieważ możemy już szczepić młodszych to oczywiście musi być rodzic, jego zgoda i warto to też wcześniej zgłosić, ponieważ w przypadku właśnie młodszych osób potrzebna jest kwalifikacja lekarza - mówi Damian Mika. 

Dodajmy, że zainteresowani szczepieniem w nowym punkcie przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie będą mogli to zrobić bez wcześniejszej rejestracji. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe