129 kierowców zatrzymanych za nadmierną prędkość i 6 zatrzymanych praw jazdy. Tarnowska policja podsumowuje akcję "Kaskadowy pomiar prędkości"

  • 30.07.2021, 12:48
  • Gabriela Kudła
129 kierowców zatrzymanych za nadmierną prędkość i 6 zatrzymanych praw…
W środę 28 lipca br. tarnowska Policja przeprowadziła – w ramach ogólnopolskiej akcji - działania „Kaskadowy pomiar prędkości” ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie - z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej trasie, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Podczas tej akcji tarnowscy policjanci skontrolowali prawie 143 pojazdy, ujawniono 129 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Dominującą przyczyną powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. To właśnie z tej przyczyny ginie najwięcej osób. Do tych tragicznych zdarzeń najczęściej dochodzi podczas wakacji. Statystyki pokazują, że miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Źródło: KMP Tarnów. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe