Dobre wiadomości dla kierowców! Ulica Lwowska będzie gotowa jednak zgodnie z planem

  • 28.07.2021, 17:09
  • Gabriela Kudła
dobre-wiadomosci-dla-kierowcow-lwowska-jednak-zgodnie-z-planem.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomimo wcześniejszych wniosków o zmianę terminu zakończenia robót przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie, wszystko wskazuje na to, że drogowcy pracę w tym miejscu zakończą zgodnie z przewidywaniem wcześniej terminem. Oznacza to, że mieszkańcy w pełni wyremontowanym odcinkiem ulicy Lwowskiej pojadą już we wrześniu.

 - Przejeżdżając wzdłuż tego odcinka widać, że zaawansowanie jest dosyć spore. W tej chwili wykonywany jest przepust - specjalna technologia z blach falistych, który pozwoli przyspieszyć realizację tych prac. Tutaj już jesteśmy na finiszu jeżeli chodzi o wykonanie tego przepustu - mówimy o samej tej konstrukcji typu "tubosider". W tym tygodniu prawdopodobnie zakończy się skręcanie tego elementu, a potem nastąpi zasypanie poszczególnych warstw nawierzchni - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Na większości remontowanego odcinka można już zauważyć dwie warstwy asfaltowe. 

 - Pozostało jeszcze około trzystu metrów, gdzie te warstwy są jeszcze do wykonania. Rondo jest praktycznie na finiszu - jak podaje wykonawca za około dwa tygodnie będzie już wprowadzony ruch okrężny na tym skrzyżowanie - dodaje Artur Michałek. 

To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców. Nie będzie dodatkowych utrudnień w rejonie ulicy Okrężnej, mimo że były one wcześniej zapowiadane. 

 - Rondo już zostało wykonane, dlatego też nie przewidujemy zamknięcia ulicy Okrężnej. Natomiast cały czas prace trwają, więc można się liczyć z jakimiś lokalnymi zawężeniami. Cały czas jest realizowany zapis umowny to znaczy prowadzenie ciągłego ruchu wzdłuż ulicy Lwowskiej po jednym pasie w każdym kierunku. Na to zważamy szczególną uwagę, żeby tutaj tych przerw na tej newralgicznej dla miasta drogi w ruchu nie było - wyjaśnia Artur Michałek. 

Przypomnijmy, że głównym założeniem, wykonywanych prac jest rozbudowa drogi do dwóch jezdni i tym samym poprawa przepustowości na skrzyżowaniach. 

 - W rejonie skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicą Okrężną powstanie rondo, ale o lepszych parametrach. To będzie rondo dwupasowe, które będzie przenosiło większe natężenie ruchu. Natomiast na wysokości wjazdu do szpitala, czy na wysokości wjazdu na parking, czy też Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego te skrzyżowania zostaną objęte sygnalizacją świetlną. Poprawi się bezpieczeństwo, poprawi się też przepustowość ruchu na tym odcinku. To, co najistotniejsze dla środowisk, które przede wszystkim apelują o ścieżki rowerowe powstanie kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej  - mówi Artur Michałek. 

Dodajmy, że koszt przebudowy Lwowskiej to ok. 38 milionów złotych.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe