900 interwencji straży pożarnej w Małopolsce. W Krakowie woda zalała osiedle i żłobek

  • 16.07.2021, 21:33
  • TVN24/x-news
900 interwencji straży pożarnej w Małopolsce. W Krakowie woda zalała osiedle…

Kraków. Ponad sześć tysięcy razy interweniowali strażacy w wyniku burz i silnych opadów deszczu, które przeszły przez Polskę. W województwie małopolskim strażacy interweniowali ponad 900 razy. W Krakowie wylała rzeka Drwinka. Zalanych zostało wiele budynków.

- W piwnicy jest półtora metra wody. Zalewa nas drugi raz w tym miesiącu. Mam ogród całkowicie zalany, piwnicę, pompę ciepła. Jest bardzo źle – stwierdziła jedna z mieszkanek.

- Niestety, żłobek zalało już któryś raz z kolei w ciągu krótkiego czasu, mamy problem z wodami gruntowymi, wszystko co jest w kolektorach w jezdni - w pewnym momencie się przepełniają u nas kanały i zalewa nam żłobek – skarżyła się dyrektor żłobka Joanna Grzegorczyk.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe