Burmistrz Zakliczyna wiceprezesem Związku Samorządów Polskich, starosta tarnowski w komitecie doradczym

  • 07.07.2021, 09:51
  • Źródło: Urząd Miejski w Zakliczynie
Burmistrz Zakliczyna wiceprezesem Związku Samorządów Polskich, starosta…
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak został wybrany wiceprezesem Związku Samorządów Polskich, a Starosta Tarnowski Roman Łucarz znalazł się w komitecie doradczym stowarzyszenia, które jest nową reprezentacją samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych. W latach 2017 – 21 Burmistrz Dawid Chrobak pełnił funkcję członka zarządu Związku Samorządów Polskich.

Samorządy, które łączą wspólne wartości wynikające z katolickiej nauki społecznej, dbałość o rodzinę i tradycję budują korporację samorządową odpowiadającą na wiele współczesnych wyzwań, m.in. związanych z nowoczesnym podejściem do zarządzania społecznościami lokalnymi w związku z ogromnym postępem technologicznym i naukowym.

- Zależy nam na silnej Polsce, która będzie potrafiła jak najlepiej zadbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb Polaków, a jednocześnie na silnej reprezentacji samorządowej. Aby samorządy lokalne miały odpowiednie wsparcie od państwa, aby ich głos był wysłuchiwany i uwzględniany. Dlatego w 2017 r. powołaliśmy to stowarzyszenie – mówi Dawid Chrobak.

Celem korporacji samorządowej jest szybkie reagowanie na pojawiające się problemy i zagrożenia. Członkowie ZSP podkreślają, że zależy im na dialogu samorządu z rządem, parlamentem i instytucjami państwowymi oraz opracowywaniu wspólnych stanowisk w procesach konsultacji dokumentów rządowych. Chcą inicjować korzystne dla samorządów zmiany w polskim prawie, propagować i realizować wspólne przedsięwzięcia służące rozwojowi współpracy samorządów oraz organizować różnego rodzaju wydarzenia.

Funkcję prezesa zarządu ZSP kolejną kadencję pełnił będzie burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

 

Źródło: Urząd Miejski w Zakliczynie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe