Gmina Tarnów. Przeżyli ze sobą 50 lat. Wręczenie medali za długoletnie pozycie małżeńskie

  • 20.06.2021, 19:07
  • Daria Kurczab
przezyli-z-soba-50-lat-wreczenie-medali-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
35 par z gminy Tarnów dostąpiło zaszczytu odznaczenia przez Prezydenta RP medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji par dokonał wojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Włodarze złożyli Jubilatom serdeczne życzenia i gratulacje.

- Dzisiaj piękny, słoneczny dzień. To jest znakomita oprawa dla wszystkich Jubilatów, którzy dzisiaj otrzymali nagrodę od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w formie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest to co najmniej 50-letnie pożycie. To jest dla Jubilatów bardzo ważne dowartościowanie. Jest pokazanie tego co poprzez swoje życie pokazali, zachowali wierność, zachowali przysięgę, którą kiedyś składali – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia złożyła posłanka na Sejm Anna Pieczarka.

- 50 lat pożycia par małżeńskich. Cieszymy się, że państwo w zdrowiu do nas przybyli. Tych wszystkich par w gminie Tarnów za ubiegły rok jest aż 45. Dzisiaj część nie mogła przybyć, jednakże oczywiście medale będą wręczane. Można tylko gratulować. Można się cieszyć, że państwo dożyli tak pięknej chwili i życzyć, żeby kolejne lata, kolejne piękne chwile jeszcze były mówi Anna Pieczarka.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie może zostać przyznany jeden raz w życiu, a granicą jego uzyskania jest 50. rocznica zaślubin.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe