Biegowa impreza na skalę Europy będzie organizowana w Krynicy-Zdroju

  • 11.06.2021, 17:02
  • Wioletta Zarębska
biegowa-impreza-na-skale-europy-bedzie-organizowana-w-krynicy-zdroju.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziewięć biegów o zróżnicowanym poziomie trudności poprowadzonych trasami Beskidu Sądeckiego i Niskiego – tak zapowiada się Europejski Festiwali Biegowy w Krynicy- Zdroju. Impreza będzie mogła się odbyć dzięki umowie i porozumieniu z województwem małopolskim, które sygnowali marszałek województwa z fundacją Na Ratunek. Co więcej, na podstawie podpisanych dokumentów wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez.

- Dlaczego to jest ważne dla województwa? Skoro województwo małopolskie jest współorganizatorem Igrzysk Europejskich w 2023 roku - wspólnie z miastem Krakowem - tutaj będą rozgrywane biegi górskie i też inne dyscypliny, to my musimy Krynicę do tego przygotowywać – wyjaśniał Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Tutaj każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno profesjonalni, doświadczeni sportowcy, jak i amatorzy biegania oraz maluchy - wszyscy będą mogli wystartować w zawodach.

- Mamy zgłoszeń już około tysiąca uczestników zarejestrowanych na listach startowych, którzy będą zmagać się na kilku dystansach, począwszy od pięknej prostej – biegu ulicznym na 10 kilometrów, potem poprzez dystans 20 km, który już wkracza w teren Beskidu Sądeckiego, następnie 43 km, następnie mamy dystans 63 km i koronny dystans – 100 km – mówił Sławomir Konopka, prezes zarządu Fundacji Na Ratunek.

- Bardzo dziękuję, że Festiwal Europejski odbywa się w Krynicy, bo zostały zauważone biegi górskie. Ja trenuję ponad 20 lat, dbam o tę dyscyplinę, staram się uprawiać ją w jak najlepszy sposób, ale się bardzo cieszę, że tutaj w Krynicy będziemy mogli rywalizować na najwyższym światowym poziomie – cieszył się reprezentant Polski w tej dyscyplinie Marcin Świerc.

Organizacja tego wydarzenia będzie możliwa dzięki podpisanym umowom przez fundację zarówno z miastem Krynica-Zdrój jak i ze spółką Uzdrowisko Krynica-Żegiestów.

- Patrząc na dzisiejszą uroczystość jestem przekonany, że ta impreza jest skazana na sukces – mówił Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

- Również bardzo cieszę się, że możemy być partnerem tak wspaniałego wydarzenia – dodawał Wiesław Pióro, prezes spółki Uzdrowisko Krynica-Żegiestów.

W trakcie podpisania umów obecny był też poseł Patryk Wicher.

- To wydarzenie jest czymś wyjątkowym. Krynica – perła polskich uzdrowisk, najpiękniejsze uzdrowisko teraz wzbogaca się o perłę biegów, europejskich biegów na najwyższym poziomie – zaznaczał polityk.

Tegoroczna edycja imprezy biegowej zaplanowana jest w dniach od 3 do 5 września.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe