Na ręce Prezydenta Miasta Tarnowa złożono petycję, która wyraża sprzeciw wobec udziału samorządu w kampanii „LGBT+Ja”

  • 11.06.2021, 13:50
  • Redakcja
Na ręce Prezydenta Miasta Tarnowa złożono petycję, która wyraża sprzeciw…
Ponad 300 podpisów zawierała petycja, którą złożono na ręce Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli. Pismo wyrażało „sprzeciw wprowadzeniu ideologii LGBT do tarnowskich szkół”, a za jego powstanie byli odpowiedzialni przedstawiciele następujących środowisk: Wolność Ponad Wszystko oddział Tarnów, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie Przyjazny Tarnów oraz Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe.

 Swoją obecność w spotkaniu zaznaczyło także kilkunastu przedstawicieli środowisk LGBT: „Nie możemy pozwolić na potępianie akcji, która ma na celu wsparcie i informowanie osób nieheteronormatywnych, że miasto o nich myśli. Z danych wynika bowiem, że 70% nastolatków LGBT miało myśli samobójcze. To straszne i dzieje się tak między innymi dlatego, że w przestrzeni publicznej przez władze naszego kraju są obrażane i dehumanizowanie”. - mówił Kamil Mitera z Młodej Lewicy. 

ZOBACZ TAKŻE: Tarnów włącza się w akcję wspierającą nastolatków LGBT+

Prezydent osobiście spotkał się z autorami petycji i przyjmując ją zapewnił, że zapozna się z treścią. Prezydent zwrócił jednak uwagę na fakt, że Urząd Miasta Tarnowa nie wprowadza ideologii do szkół a poparcie kampanii było wyłącznie zapewnieniem wsparcia dla dzieci i młodzieży dotkniętych nietolerancją. 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 12.06.2021, 09:37
Niech pan prezydent zacznie wspierać osoby, które straciły pracę w wyniku pandemii, a nie ze sznurkami między pośladkami.

Pozostałe