Mateusz Różański z tarnowskiej PWSZ został powołany do reprezentacji Polski na 9. Drużynowe Mistrzostwa Europy

  • 24.05.2021, 11:45
  • Natalia Tryba
Mateusz Różański z tarnowskiej PWSZ został powołany do reprezentacji Polski…
Skoczek w dal Mateusz Różański został powołany do reprezentacji Polski na 9. Drużynowe Mistrzostwa Europy (Superliga), które w dniach 29-30 maja rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów jest pierwszym w historii miasta lekkoatletą, który weźmie udział w zawodach tej rangi. Powołanie to efekt doskonałych wyników – nikt z Polaków nie skoczył w tym sezonie tak daleko, jak nasz student, aktualny halowy Mistrz Polski.

Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka dołącza do kadry, w której są tak uznani zawodnicy, jak, m.in.: Kamila Lićwinko, Malwina Kopron, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Czykier, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Michał Haratyk, Robert Urbanek czy Paweł Fajdek.

Niestety, w kadrze zabraknie kilku gwiazd, kibice nie zobaczą w akcji m.in. Marii Andrejczyk, Igi Baumgart-Witan, Sofii Ennaoui, Joanny Jóźwik, Ewy Swobody, Anity Włodarczyk, Adama Kszczota czy Piotra Małachowskiego.

Konkurs skoku w dal mężczyzn, z udziałem studenta wychowania fizycznego PWSZ w Tarnowie rozegrany zostanie w sobotę, 29 maja, początek o 16.05.

Oprócz reprezentacji naszego kraju, w 9. Drużynowych Mistrzostwach Europy wystartują ekipy: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Polacy bronić będą podczas tych zawodów złotego medalu, wywalczonego dwa lata temu w Bydgoszczy.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe