Zmiana organizacji ruchu na ul. Lwowskiej w Tarnowie [ZDJĘCIA]

  • 12.05.2021, 13:47
  • Natalia Tryba
Zmiana organizacji ruchu na ul. Lwowskiej w Tarnowie [ZDJĘCIA] Artur Gawle
W najbliższy piątek, 14 maja, nastąpi zmiana organizacji ruchu na Lwowskiej – informuje wykonawca modernizacji tej ulicy. Prace przeniosą się ze strony północnej na południową. Nowa organizacja ruchu oznacza zakończenie istotnej części I etapu modernizacji Lwowskiej. Cały czas prace są prowadzone tak, by była możliwość utrzymania ruchu i to w obu kierunkach. Właśnie z tego powodu wykonano dwa objazdy: jeden od strony wiaduktu – by kierowcy omijali most na potoku „Małochlebówka”, drugi przy połączeniu ulic Marusarz i Środkowej – tak by obie były przejezdne. Na wysokości szpitala nowa część jezdni zostanie „dowiązana” do starego układu komunikacyjnego.

- Staramy się minimalizować ograniczenia ruchu i robimy wszystko, by mieszkańcy jak najmniej odczuwali skutki remontu – mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Od piątku ruch będzie się odbywał północną stroną Lwowskiej – po nowej asfaltowej nawierzchni. Ekipy remontowe przeniosą się na stronę południową. Wykonają prace rozbiórkowe i przygotują podbudowę, by pokryć ten fragment jezdni nową warstwą bitumiczną. Wykonanie konstrukcji jezdni poprzedzone zostanie przebudową sieci infrastruktury podziemnej. Tak jak w przypadku pierwszej części modernizacji tego odcinka, tak i teraz najpoważniejszym zadaniem będzie przebudowa połowy ronda Zesłańców Sybiru. - Będzie miało większą średnicę niż poprzednie, a jego tarcza zostanie przesunięta w kierunku północno-wschodnim. Będzie rondem średnim, dwupasowym, z pięcioma zjazdami – mówi dyr. A. Michałek.

Przy dojeździe do ronda zostanie zamontowana tablica, która wyświetlać będzie informacje o najkrótszej trasie przejazdu do centrum, a także komunikaty i ostrzeżenia. W I etapie modernizacji Lwowskiej zostaną zbudowane dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz dwa parkingi dla samochodów, na których będzie łącznie około 170 miejsc postojowych. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz zajezdnia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będą miały nowe wjazdy.

Chodnik zostanie poprowadzony południową stroną jezdni, a wzdłuż północnej będzie biegł ciąg pieszo-rowerowy. Planowane są jeszcze dwa etapu modernizacji Lwowskiej tak, by w efekcie cały odcinek – od wiaduktu do granicy miasta – stał się wygodną, bezpieczną i zieloną arterią. Wykonawcą I etapu przebudowy ulicy Lwowskiej jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, które wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Koszt tego etapu to ok. 20 milionów złotych.

Natalia Tryba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe