Lekarz: Testów jest zbyt mało, a pacjenci trafiają do szpitala zbyt późno

  • 16.04.2021, 16:00 (aktualizacja 16.04.2021, 16:18)
  • TVN24/x-news
Lekarz: Testów jest zbyt mało, a pacjenci trafiają do szpitala zbyt późno
Kraków. Mimo nieznacznego spadku liczby hospitalizowanych chorych na COVID-19 w krakowskim szpitalu im. S. Żeromskiego od kilku tygodni zajęte są wszystkie covidowe łóżka. Jak zauważa doktor Piotr Meryk, wielu pacjentów trafia do lekarza zbyt późno, gdy wymagają już tlenoterapii, a ich stan może się gwałtownie pogorszyć i wtedy jedynym ratunkiem jest respirator. Z drugiej strony, z powodu zbyt małej liczby wykonywanych testów i ograniczenia testowania do osób z objawami, chorzy bezobjawowi, choć sami przechodzą COVID lekko, nieprzetestowani i nieobjęci izolacją mogą zakażać innych, którzy nie będą mieli tyle szczęścia i będą wymagali terapii w szpitalu.

Sytuacja covidowa w Małopolsce wciąż trudna, ale wojewoda i lekarze widzą światełko w tunelu

Kraków. Sytuację w województwie małopolskim rzeczywiście diagnozujemy jako trudną, ale od kilku dni nieznacznie się polepszającą - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Nieznaczny spadek liczby potwierdzonych zachorowań na COVID-19 i liczby hospitalizowanych miałby oznaczać, że szczyt tzw. trzeciej fali pandemii jest już za nami.

Skoro widzimy, że trafia do nas mniej pacjentów i przez chwilę chociaż mamy wolne łóżka, oznacza to, że trzecia fala chyba się zmniejsza - ocenia dr Krzysztof Czarnobilski, dyrektor ds. lecznictwa szpitala MSWiA w Krakowie

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe