Tarnów. Kamienica przy ul. Legionów nowym lokum dla urzędników. W całości wyremontowana została ze środków budżetu miasta

  • 15.04.2021, 14:25
  • Daria Kurczab
untitled-n.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zabytkową, liczącą ponad sto lat kamienicę miasto odkupiło za 750 tysięcy złotych, korzystając z prawa pierwokupu. Cena za trzykondygnacyjny budynek, w którym jest tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej do wykorzystania, wydawała się bardzo atrakcyjna. Jednak remont kamienicy przeciągał się z w czasie, ponieważ przerósł on finansowe plany miasta. Do oddania obiektu do użytku brakuje tylko prac wykończeniowych, montażu windy oraz renowacji zabytkowych części kamienicy.

- Tutaj mamy termin umowny do września, ale patrząc po tempie prac wykonawcy, jest szansa, że ten budynek będzie gotowy na lipiec, o ile oczywiście nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje na budowie, ale zakładamy, że może to być oddane już pod kątem samych prac budowlanych. W lipcu miejmy nadzieję, że będziemy w stanie się przeprowadzić to jako Urząd i zwolnić wynajmowane pomieszczenia na poczcie – mówi Rafał Nakieny.

Szacunkowe koszty remontu i adaptacji budynku mieszkalnego pod nowe przeznaczenie okazały się zbyt optymistyczne. Pierwotnie planowano, że wszystkie prace zamkną się w kwocie ok.4 mln zł. Ogłoszony przetarg pokazał, że za takie pieniądze remontu nikt się nie podejmie.

Po nieudanych próbach wyłonienia wykonawcy miasto zdecydowało się podzielić zadanie na etapy.

- Pierwszy etap kosztował około 3 mln 200 tys. okna około 250 tysięcy. Ten kolejny etap to jest około 2 mln 600 tys. Na kamienice przy ul. Legionów 14 nie posiadamy dofinansowania – mówi Rafał Nakielny.

Z wynajmowanej przestrzeni w budynku poczty przy ul. Mickiewicza przeprowadzą się tam Kancelaria Rady Miejskiej, Wydział Infrastruktury Miejskiej oraz Biuro Zamówień Publicznych.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe