Trzystu wiernych zamiast dozwolonych pięćdziesięciu. Kolejne kontrole policji w tarnowskich kościołach

  • 07.04.2021, 17:15
  • Natalia Tryba
klimek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy policjanci po raz kolejny sprawdzali świątynie. W kilku przypadkach znacznie przekroczono dozwolony limit osób. Kontrole odbyły się w czasie minionych świąt.

- Takich zgłoszeń mieliśmy dokładnie siedem i takich postępowań będzie prowadzonych siedem. Przynajmniej w jednym przypadku jest informacja o znacznym przekroczeniu osób, które były w świątyni, a nie powinno ich się tyle znajdować. Te, wszystkie informacje, będą weryfikowane i sprawdzane - mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

Osoby, które są odpowiedzialne za przekroczenie limitów - a w tym przypadku są to najprawdopodobniej proboszczowie parafii - będą musiały się liczyć z odpowiedzialnością karną.

- Albo mandatem, a ewentualnie naganą. Wszystko będzie uzależnione od tego, czy postępowanie pójdzie w kierunku wniosku do sądu, czy zakończy się mandatem w momencie prowadzenia postępowania - dodaje oficer prasowy KMP Tarnów. 

W jednym ze zgłoszeń pojawiła się informacja, że dopuszczalna liczba wiernych, to 50. W kościele znajdowało się jednak ponad 300 osób. To jeden z siedmiu kontrolowanych przypadków w tarnowskich parafiach.

- Wszystkie (parafie) były na terenie miasta kontrolowane i sprawdzane. Policjanci wykonywali swoje czynności i robili notatki. W tym momencie postępowanie będzie prowadzone w wydziale prewencji KMP w Tarnowie - dodaje asp. Klimek. 

Wspomniane kontrole odbyły się pomiędzy pierwszym a piątym kwietnia, jednak największa ilość zgłoszeń miała miejsce w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
d
d 08.04.2021, 09:38
Hańba!! -

Pozostałe