Na razie ronda przy ulicy Braci Saków nie będzie, bo miasto nie ma pieniędzy

  • 26.03.2021, 16:41
  • Gabriela Kudła
rondo-braci-sakow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kierowcy, którzy codziennie borykają się z niemałymi problemami na skrzyżowaniu ulic Braci Saków i Okrężnej w Tarnowie będą musieli jeszcze poczekać. Na ten moment wykonana została dokumentacja projektowa w zakresie przebiegu ulicy Braci Saków i budowy samego ronda, jednak według szacunków Zarządu Dróg i Komunikacji koszty przebudowy przekroczyć mają 20 milionów złotych. Na chwilę obecną miasto nie ma na to pieniędzy.

 -  Ta dokumentacja pozwala nam planowanie realizacji inwestycji, z uwagi na zakres tej inwestycji wymagane jest przeprowadzanie procedury ZRID, dlatego to jeszcze jest przed nami. Będzie się to wiązało z przejęciem własności nieruchomości pod poszerzony odcinek drogi - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie 

Plany przewidują przebudowę  ulicy Braci Saków, od skrzyżowania z ulicą Okrężną na odcinku do ulicy Sanguszków. 

 - Dodatkowo jeszcze budowa na skrzyżowaniu ulicy Braci Saków z ulicą Okrężną będzie to rondo turbinowe o dwóch opasach ruchu, czyli takie, jakie mamy na odcinkach, które zostały objęte inwestycją na skrzyżowaniu Alei Piaskowej z ulicą Spokojną i Elektryczną, oraz na skrzyżowaniu ulicy Elektrycznej i Klikowskiej - mói Artur Michałek 

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniu. Docelowo wzdłuż ulicy Braci Saków ma powstać również ścieżka rowerowa i chodniki. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Otti2
Otti2 20.07.2021, 06:28
Jak widać, bardzo komuś zależy, aby ronda nie było.Tylko dlaczego?? Pewnie samochodem nie jeździ. Choć skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia,odsłonięte , z dobrą widocznością też nie byłoby tu całkiem głupie....Ale póki co klopsik.A miasto jak zwykle nie ma pieniędzy...nie nowina.
Y38ac PIS
Y38ac PIS 26.03.2021, 18:30
A przepraszam bardzo komu tak to rondo jest tam potrzebne ? Tam sie lepeij jeździ i wyjeżdża niż jeździ po tych ,,inteligentnych,, skrzyżowaniach na które poszło tyle milionów ktoś chciał jak zwykle zabłysnąć niestety jak to w tarnówku bywa no niestety nie wyszło totalne dno. A wracając do tego ronda to za pewne chodzi o duzy ruch z rana i popludniu jak kta wjeżdża i wyjeżdża niestey natężenie jest na tyle duże że rondo nie pomoże .. więcej zdecydowania i pewności podczas wyjeżdżania to szybciej bedzie szło a nie panika starch w oczach bo prawie juz w miescie ....
Paakdsk
Paakdsk 29.03.2021, 11:12
Y38ac PIS - brawo. Tam jest tak potrzebne rondo, jak czerwony asfalt na Okrężnej. Po zimie będą musieli ten asfalt chyba malować, bo go nie widać. Tam wzmożony ruch jest tylko okresowo i żadne rondo za 20 baniek nie jest potrzebne.

Pozostałe