Pandemia powoduje, że w szpitalach brakuje krwi. Brzescy policjanci zachęcają, by się nią dzielić

  • 12.03.2021, 14:49
  • Natalia Tryba
krew-poprawka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 10 litrów krwi. Taką ilość bezcennego daru udało zebrać podczas akcji krwiodawczej przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Z wiedzą o tym, jak ważny jest udział w takich akcjach, krwią podzielili się policjanci, pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili posterunek.

- Małopolska Policja  wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie 5 lutego zainaugurowała akcję pod hasłem "102 litry krwi na 102 rocznicę powstania policji". To akcja, która potrwa do lipca i której celem jest zebranie jak największej ilości krwi - tak bardzo potrzebnej  i codziennie ratującej życie osobom poszkodowanym w wypadkach, czy też chorym onkologicznie - mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak.

Do akcji przyłączyły się jednostki z garnizonu małopolskiego, dlatego i brzescy policjanci nie tylko promowali akcję, ale i sami wzięli w niej udział. 

- Takie akcje, przez brzeską komendę i zarząd HDK organizowane są cyklicznie 3,4 razy do roku. Na naszych policjantów zawsze można liczyć, nie trzeba ich namawiać, zawsze są chętni - dodaje Grzegorz Buczak. 

W trakcie trwającej pandemii - wielu honorowych dawców obawia się wizyt w punktach krwiodawczych, które w większości ulokowane są w szpitalach. Wyjazdowe akcje krwiobusów spotykają się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu banki krwi są dobrze zaopatrzone. Należy jednak pamiętać, że krwi w każdej chwili może zabraknąć. 

- Oddawanie krwi jest ważne z kilku powodów - po pierwsze ze względu na częste niedobory krwi i uświadomienie ludziom tego, że nie da się krwi zastąpić żadnym lekiem. Jedyny sposób, to oddanie krwi, która jest bezcenna - mówi lekarz z RCKiK Wojciech Kański ,

- Dzięki takim akcjom udaje się zabezpieczyć krew dla osób najbardziej potrzebujących , dla klinik, dla szpitali z naszego regionu, dlatego wielkie słowa uznania i podziękowania dla tych, którzy przyłączyli się do tej akcji - dodaje Grzegorz Buczak.

Przypomnijmy, że dzięki krwiodawcom, zaledwie w kilka godzin udało się zebrać ponad 10 litrów tego, cennego daru.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe