Stabilna sytuacja w małopolskich szpitalach? Szpital św. Łukasza w Tarnowie dostawi covidowe łóżka z rezerwy, jeżeli pojawi się taka potrzeba

  • 09.03.2021, 16:23
  • Natalia Tryba
lozka-covidowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita - zorganizował spotkanie z dyrektorami szpitali, by porozmawiać nt. sytuacji związanej z pandemią. To, co najbardziej martwi mieszkańców poszczególnych regionów to ilość łóżek, które są dostępne dla pacjentów z podejrzewanym lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Jak twierdzi Anna Czech - dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie - sytuacja w naszym mieście na ten moment jest stabilna.

- Ale z tendencją do większego wykorzystania tych łóżek, której do tej pory były w rezerwie w szpitalach.  W tej chwili, u nas, wygląda to tak, że tych wolnych łóżek jest niewiele - załóżmy, że około dziesięciu, ale lekarze starają się, aby tych pacjentów, którzy się lepiej poczują - wypisywać - wyjaśnia dyrektor szpitala Anna Czech.

Ilość łóżek w najbliższych do tarnowskiego szpitala lecznicach - także jest pod stałą kontrolą.

- Szpitale m.in. w Dąbrowie Tarnowskiej - tutaj dyrektor deklarował, że też ma wolne łóżka. Otworzył się ponownie oddział dla pacjentów z COVID-19 w Brzesku, jest także w Bochni i Szpitalu Szczeklika w Tarnowie. - dodaje Anna Czech.

Patrząc na ogólne rozeznanie - nie ma konieczności tworzenia kolejnych łóżek - dodaje Anna Czech. W razie potrzeby - w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane te, które stanowiły rezerwę szpitali i są dobrze zorganizowane.

- Bo przy każdym łóżku musi być lekarz,  muszą być pielęgniarki i, mimo że personel jest zaszczepiony i na szczęście nie choruje to rok pracy przy tych warunkach i tym stresie - dają zmęczenie. Idziemy w kierunku, aby dobrze wykorzystać łóżka, których mamy 70.

Oprócz siedemdziesięciu łóżek - szpital św. Łukasza w Tarnowie ma w swoich oddziałach także 15 łóżek respiratorowych  oraz 8 miejsc dla osób z podejrzeniem koronawirusa.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe