33-latek z gminy Wojnicz zatrzymany za znęcanie nad kotem. Zwierzę zostało uśpione ze względu na liczne uszkodzenia narządów

  • 05.03.2021, 11:49
  • KMP Tarnów
33-latek z gminy Wojnicz zatrzymany za znęcanie nad kotem. Zwierzę zostało uśpione ze względu na liczne uszkodzenia narządów

Początkiem lutego br. na portalach społecznościowych mieszkańcami powiatu tarnowskiego wstrząsnęła informacja o postrzelonym kocie, którego weterynarz musiał uśpić ze względu na liczne uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Informacja trafiła do policjantów Komisariatu Policji w Wojniczu, którzy kilka dni później dotarli do sprawcy tego czynu. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Wojnicz, który został zatrzymany. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której mężczyzna strzelał. Podczas przesłuchania tłumaczył się, że strzelał do przedmiotów poustawianych na linii lasu. W pewnym momencie zauważył przechodzącego kota, wycelował i strzelił. Jak twierdzi nie wie czy trafił, ponieważ kot uciekł. Jak się okazało, gdy zwierzę trafiło do weterynarza nic nie dało się więcej zrobić, jak tylko go uśpić.

Mężczyzna odpowie za strzelanie do kota, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może dodatkowo orzec wysoką grzywnę, nawet do 100 tysięcy złotych oraz zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. Wojniccy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia czy posiadana broń pneumatyczna nie wymaga zezwolenia. W przypadku nie spełnienia tego warunku mężczyzna musi liczyć się z dodatkowymi konsekwencjami prawnymi.

KMP Tarnów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kot mój przyjaciel
Kot mój przyjaciel 07.03.2021, 07:47
Specjalistka weterynarii podkreśla, że intensywność obrażeń wskazuje na to, że strzał do kotki musiał być oddany z bliska.To z artykuł 15 lutego to jak mógł nie wiedzieć!!!!!!
Willis
Willis 08.03.2021, 18:18
Nie wie czy trafił bo kotek uciekł. Wiec nie wie bo być może w/g jego mnie mania spudłował. Stąd pewnie sra do ubikacji ale zawsze coś debilowi ucieknie i on wciąż sie głowi czy trafił czy mu uciekło. Kumasz?
Willis
Willis 06.03.2021, 10:29
33 lata i nie wie czy trafił zwierze? Do toalety chodzi z mapą? Przed obiadem czyta instrukcje obsługi noża i widelca? Pewnie jak sie rozpędzi to i w ściane nie trafi. P/ny pajac.

Pozostałe