Co drugi test na koronawirusa w Tarnowie jest pozytywny. Liczba chorych rośnie też w regionie

  • 04.03.2021, 10:12
  • Wioletta Zarębska
Co drugi test na koronawirusa w Tarnowie jest pozytywny. Liczba chorych rośnie też w regionie
W szybkim tempie przybywa zakażonych COVID-19 w Tarnowie i regionie. Tylko wczoraj według rządowych danych, w mieście wykryto 90 nowych zachorowań na wykonanych 180 testów. Oznacza to, że co drugi wynik okazał się pozytywny. W powiecie tarnowskim odnotowano 74 nowe przypadki zachorowań na 234 wykonanych testów.

Na koronawirusowej mapie Polski Tarnów oznaczony jest ciemnoczerwonym kolorem. Przyrost zakażeń w mieście przekroczył górną granicę, czyli 7 osób zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców. Według danych opublikowanych na rządowej stronie obecnie współczynnik zachorowań wśród tarnowian wynosi 8,32. Pokazuje to, że trzecia fala pandemii dotarła już do miasta i w najbliższym czasie można się spodziewać nowych zachorowań.

Z kolei w powiecie tarnowskim na 10 tysięcy mieszkańców zakażonych jest 3,67 z nich. Również tutaj tendencja jest wzrostowa.

Duży wzrost zachorowań odnotowywany jest także w ościennych regionach: w powiecie dąbrowskim chorych jest 5,75 osób na 10 tysięcy mieszkańców, ostatniej doby odnotowano tu 34 nowe zakażenia na 82 wykonane testy. Ciemnym kolorem na mapie oznaczono też powiat bocheński, tu wykryto 52 nowe przypadki COVID-19 na 176 wykonanych testów. Najlepiej w regionie tarnowskim wypada powiat brzeski – tu we środę stwierdzono 25 nowych zachorowań, a współczynnik zakażeń wynosi 2,68 na 10 tysięcy mieszkańców.

W Polsce w ostatniej dobie wykryto 15 698 zakażeń, 3 835 osoby wyzdrowiało, a 309 zmarło. W środę wykonano 62 680 testów, z czego 16 639 dało wynik pozytywny. W sumie w kraju 194 086 osób objętych jest kwarantanną.

ZOBACZ TAKŻE: Trzecia fala pandemii dotarła do Tarnowa. Szpital św. Łukasza zwiększa liczbę łóżek covidowych

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe