Niepełnosprawny Arek na Kasprowym Wierchu. Chłopiec zjechał ze szczytu na specjalnym wózku

  • 28.02.2021, 17:59
  • TVN24/x-news
Niepełnosprawny Arek na Kasprowym Wierchu. Chłopiec zjechał ze szczytu na specjalnym wózku
Wolontariusze z Fundacji "W Góry Serca" pomogli dostać się na szczyt Kasprowego Wierchu niepełnosprawnemu 8-letniemu Arkowi. To nie wszystko – chłopiec zjechał ze szczytu na specjalnie przystosowanym do tego celu wózku inwalidzkim. Jak mówi mama Arka, wyjście w Tatry było marzeniem chłopca od co najmniej dwóch lat. W końcu udało się je zrealizować.

Wyprawa rozpoczęła się w niedzielę około godziny 7. Po 10 grupa dotarła na szczyt Kasprowego. - Młody będzie miał dużo frajdy. Warto wspierać wszelkie inicjatywy, które służą po prostu pomocy osobom, które nie mogą samodzielnie uprawiać niektórych dyscyplin – stwierdził przed rozpoczęciem wyprawy Andrzej Bargiel. Himalaista uczestniczył w akcji wnoszenia Arka na Kasprowy.

- Staramy się być aktywni i chodzimy tam, gdzie możemy się dostać z wózkiem. Dla Arka to jest niesamowita frajda, możliwość zjechania z tak wielkiej góry – mówi pani Marzena, mama chłopca.

Kobieta podkreśla, że "każda akcja, która pomaga osobom niepełnosprawnym zdobywać szczyty jest super". Pytana przed rozpoczęciem wyprawy, czy nie boi się że chłopiec będzie zjeżdżał z tak wysokiej góry odpowiada: - Są pewne granice, które po prostu trzeba przełamać.

Arek po zjeździe z Kasprowego Wierchu powiedział, że bardzo mu się podobało i docenił piękne, górskie widoki.

- Pokazujemy, że także dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest miejsce w górach i to nie tylko w tych niższych, ale i najwyższych – podkreśl Gniewomir Knapski, prezes fundacji "W Góry Serca".

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe