Komenda PSP w Dąbrowie Tarnowskiej z nową drabiną pożarniczą. Sprzęt zastąpi stary podnośnik hydrauliczny

  • 25.02.2021, 11:17
  • Natalia Tryba
psp-dt-nowy-sprzetgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej jako jedna z dwudziestu jednostek w Polsce otrzymała samochód specjalny z drabiną o wysokości ratowniczej 30 metrów. Przetarg na zakup pojazdów odbył się w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności długotrwałych akcji ratowniczych”. Do dąbrowskich strażaków sprzęt trafił we środę, 24 lutego.

- Do naszej komendy dotarł długo wyczekiwany sprzęt specjalistyczny, jest to drabina pożarnicza. Samochód na podwoziu firmy MAN, skarosowany przez firmę Rosenbauer. Drabina wysokiej jakości, która niebawem będzie służyć mieszkańcom powiatu - mówi st. kpt. Daniel Misiaszek. 

Nowy sprzęt zastąpi ten, którego strażacy używali do tej pory. 

- Mieliśmy już podnośnik hydrauliczny - wiekowy, 20-letni samochód, którego zasięg był niespełna 10 metrów mniejszy. Na pewno nowa drabina będzie bardziej praktyczna, co wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje strażak.

Zanim sprzęt trafi do użytku - członkowie Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej muszą przejść wymagane szkolenia. Zadbali o to przedstawiciele firmy, która dostarczyła sprzęt.

- Oczywiście teraz nastąpią szkolenia strażaków, ale ważne jest także uzupełnienie wszystkich dokumentacji i wprowadzenie sprzętu do podziału bojowego - komentuje Daniel Misiaszek.

Choć strażacy nie kryją zadowolenia z nowoczesnego sprzętu, który trafił do jednostki - mają nadzieję, że będzie on wykorzystywany jak najrzadziej, a jeśli będzie musiał wyjeżdżać do akcji ratowniczych, to tylko takich, w których dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, pomoże ratować zdrowie i życie mieszkańców powiatu dąbrowskiego.

Natalia Tryba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe