Protest pod oknami gabinetu prezydenta Ciepieli. Tarnowianie sprzeciwiają się podwyżce cen za wywóz śmieci

  • 24.02.2021, 17:45
  • Natalia Tryba
protest-pod-oknami-ciepieli-gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy naszego miasta sprzeciwiają się kolejnej podwyżce cen za wywóz śmieci. W ich imieniu, członkowie stowarzyszenia "Przyjazny Tarnów" zorganizowali protest i blokując przejście dla pieszych przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 2, zasygnalizowali swoje niezadowolenie z podnoszenia opłat. Jak tłumaczą - tylko w ten sposób mogą przerwać ignorowanie głosu tarnowian.

- Mieszkańcy Tarnowa potrzebują pomocy, a nie drenowania ich kieszeni. W dniu jutrzejszym tzn. 25 lutego odbędzie się Sesja Rady Miejskiej, na której w porządku obraz jest podwyżka cen wywozu śmieci na 29 złotych. Uważamy, że jeśli są gminy, które dają sobie radę i pobierają opłaty 18 zł, to w naszym mieście powinno być to 15 złotych - wyjaśnia Jan Tadeusz Mazur - prezes stowarzyszenia.

Zdaniem byłego przewodniczącego rady miejskiej - kolejna podwyżka nie jest sposobem na uzupełnienie dziury budżetowej.

- Wiemy, że jest dziura budżetowa i wiemy, że Tarnów ma poważne problemy. Wystarczy popatrzeć na ocenę sytuacji przez banki, które odmówiły pożyczek. A odmówiły pożyczek, bo  Tarnów nie ma wiarygodności finansowej. Jest to skutek błędnych decyzji i tego, że te błędne decyzje są klepnięte przez radnych - dodaje Mazur.

Organizatorzy mają nadzieję, że ich głos został usłyszany przez prezydenta miasta. 

- Pan prezydent miał uchylone okna w gabinecie, mówiłem dość głośno - z resztą megafon podwyższa głos. Pan prezydent na pewno słyszał. Mam nadzieję, że nie stchórzył, tylko nie miał czasu. Tak to powiem delikatnie - dodaje organizator. 

Zapytaliśmy uczestników, czy ich zdaniem, protest to skuteczna forma komunikacji i dlaczego wzięli w nim udział. 

- Ponieważ jestem zatroskany o stan zdrowia prezydenta Ciepieli. Jeżeli ktoś ustawicznie podnosi opłaty i radni odrzucają propozycje, albo uchwalają minimalne podwyżki, to znaczy, że ani radni, ani mieszkańcy nie chcą tych podwyżek. Niepokojące są w tym wszystkim stosunki prezydenta co do budowy spalarni. Jeżeli jest prawdą, co piszą media - prezydent utrudnia budowę spalarni, która przyczyniłaby się do obniżki cen wywozu śmieci - komentuje Marek Ciesielczyk. 

- Mam 70 lat. 40 lat pracy. 1200 zł. emerytury i jestem sama. Więc pytam się prezydenta: Ile ja tych śmieci narobię, jeśli mam takie możliwości wydawania pieniędzy - mówi jedna z uczestniczek. 
 

To, czy głos protestujących został usłyszany, okaże się podczas sesji rady miejskiej, która odbędzie się 25 lutego. O dalszym przebiegu sprawy będziemy Państwa informować. 
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oburzona
Oburzona 26.02.2021, 08:29
Zgadzam sie z Tes. Mieszkam na nowym osiedlu i to co widze u mnie w smietnikach ,wsypywane wszystkie smieci razem, gdzie ja nawe koperte dziele ,papier osobno a okienko foliowe osobno,nie wspomnie ile koszy stoi u mnie w kuchni do segregacji. Ale jak widze bedac wyrzucac smieci jak tatus z synkiem przyszedl i do kosza na szkło wpieprza worek odpadów zmieszanych, to szlag mnie trafia. To sie nie zmieni nigdy. To jest smutne.
To samo w lasach jak chodzimy z mężem na grzyby to przynosimy smieci worami, sąsiedzi dziwnie patrzą i to nie smieci z przed lat, aktualne np po chrupkach,kinderkach, puszki itd itd.
Daj se Pan już spokój
Daj se Pan już spokój 25.02.2021, 09:30
ten Pan to jest właśnie osoba odpowiedzialna za dzisiejsze podwyżki.. w czasie jak wszyscy podwyższali ceny stopniowo i dostosowywali je do panujących realiów Pan Mazur populistycznie doprowadził do obniżki nie zwracając uwagi na skutki tej decyzji w przyszłości.
!!!!!!!!!WIĘC TAK TO PANA WINA PANIE MAZUR!!!!!!!!!
Małopolska
Małopolska 24.02.2021, 21:46
Kto głosował na Ciepielę ?????? Płaczecie ???? A może lepiej było wybudować spalarnie w Azotach ?????
Zawiedziona
Zawiedziona 24.02.2021, 21:19
Niestety w Tarnowie to początek podwyżek, teraznsmieci, później woda, pewnie i bilety MPK pójdą w górę... bo gminy nie dopłacają do komunikacji. Miasto dla bogatych, bo biedny nke zdąży z opłatami
Tes
Tes 24.02.2021, 20:51
Chciałabym zobaczyć jak wyglada segregacja śmieci u tych co protestuja,bo wystarczy zobaczyc pierwszy lepszy śmietnik koło bloku -porażka

Pozostałe