Pożar stodoły w Szczurowej. Spłonął samochód, ciągnik rolniczy oraz przechowywane tam siano i słoma

  • 17.02.2021, 13:16
  • OSP Szczurowa
Pożar stodoły w Szczurowej. Spłonął samochód, ciągnik rolniczy oraz przechowywane…
Jak poinformowała na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Szczurowej około godziny 17:30 (15 lutego) Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację o pożarze stodoły w Szczurowej. Po dotarciu pierwszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono w pełni rozwinięty pożar stodoły, w której znajdował się samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz przechowywane było siano oraz słoma. Niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz budowy linii gaśniczych w celu natarcia na płonący budynek, jednocześnie sprawiono zasilanie z sieci hydrantowej.

Po dotarciu kolejnych zastępów, sukcesywnie budowano kolejne linie gaśnicze z wielu stron budynku do momentu zlokalizowania pożaru, następnie przystąpiono do wydobycia spalonych pojazdów, częściowej rozbiórki ścian w celu dotarcia do zarzewii ognia oraz przegarniania i przelewania nadpalonej słomy i siana.

 

Po zakończeniu tych czynności, budynek został zabezpieczony i przekazany właścicielowi.

Ze względu na silne zadymienie, działania prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy kamery termowizyjnej, nadmienić również trzeba że działania utrudniała ujemna temperatura.

Działania zostały zakończone około godziny 21:00.

Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia Policja.

 

OSP Szczurowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe