Prokuratura wyjaśnia przyczyny katastrofy budowlanej w Żurowej, w wyniku której zginął jeden z pracowników

  • 15.02.2021, 15:35
  • Wioletta Zarębska
prokuratura-wyjasnia-przyczyny-katastrofy-budowlanej-w-zurowej-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej do której doszło końcem stycznia w Żurowej (gmina Szerzyny). Przypomnijmy, że w trakcie robót budowlanych zawalił się strop hali sportowej, siedmiu pracowników zostało poszkodowanych, w tym dwóch ciężko. Kilka dni później najciężej ranny mężczyzna zmarł.

- Konieczne jest więc przeprowadzenie sekcji zwłok, uzyskanie protokołu z tej czynności celem wykazania, że ta śmierć nastąpiła w wyniku doznanych obrażeń – wyjaśniał prokurator Mieczysław Sienicki.

Prokuratura zbiera materiały potrzebne by sprawdzić, co spowodowało katastrofę budowalną i kto zawinił. W sprawie powołani będą biegli.

- Wielce prawdopodobnym jest, iż zajdzie również potrzeba zasięgnięcia specjalistycznej opinii biegłego z zakresu budownictwa. Jest możliwe, że powołany zostanie w tym celu instytut lub jakaś placówka naukowa celem wszechstronnego zanalizowania tej sprawy i stwierdzenia jaka była przyczyna tej katastrofy – dodawał prokurator Sienicki.

Po zebraniu materiałów i ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia będzie wiadomo, czy katastrofa jest wynikiem ludzkiego błędu i kto powinien za nią odpowiedzieć. Dopiero wtedy prokurator będzie mógł postawić zarzuty w tej sprawie. Według przepisów kara za spowodowanie katastrofy budowlanej to od 2-12 lat pozbawienia wolności.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe