Awaria instalacji grzewczej w kościele w Hubenicach. Do szpitali przetransportowano nieprzytomnych mężczyzn

  • 13.02.2021, 18:10
  • Natalia Tryba
tar-2021-02-13-hubenice-v2-zatrucie-w-kosciele-got-kon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do groźnego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w miejscowości Hubenice (Borusowa). W Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego trwały prace remontowe. W budynku pojawiło się zadymienie. Zaniepokojony proboszcz stracił kontakt z pracownikami. W jednym z pomieszczeń znalazł nieprzytomnych mężczyzn. Natychmiast wezwano służby ratunkowe.

Jeden z nich miał przetaczaną krew i pozostaje w śpiączce. Pogotowie ratunkowe udzielało także pomocy jednemu ze strażaków, na badania do szpitala został także zabrany proboszcz.   

Na miejscu wykonywane są czynności, których celem jest oddymienie kościoła.

W działaniach brało udział 7 zastępów ochotniczych straży pożarnych, Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Tarnowskiej, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. W niedzielę na miejscu będzie pracował biegły z zakresu pożarnictwa, którego czynności pozwolą wyjaśnić dokładną przyczynę nieszczelności instalacji. Najprawdopodobniej, niedzielne nabożeństwa nie będą mogły się odbyć.

Według strażaków przyczyną zatrucia było zadymienie spowodowane przez piec na paliwo stałe znajdujący się w kotłowni kościoła.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe