Zamknięto oddział "covidowy" w Szpitalu w Brzesku. Placówka nie przyjmuje już chorych na COVID-19

  • 03.02.2021, 13:16
  • Gabriela Kudła
tar-2021-02-03szpitalbrzesko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital Powiatowy w Brzesku nie przyjmuje już pacjentów chorych na COVID-19. Taką decyzję po konsultacjach podjął Wojewoda Małopolski w związku z zmniejszającą się w ostatnim czasie liczbą zachorowań. Tym samym oddział "covidowy" został całkowicie zlikwidowany a przekształcone na jego potrzeby oddziały wróciły do normalnego funkcjonowania sprzed pandemii.

- Dla zabezpieczenia dla pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji został wskazany Szpital Powiatowy w Bochni. W tej chwili, jeśli pacjent zgłasza się do nas z objawami COVID-19 u nas w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przeprowadzana zostaje diagnostyka, natomiast jeżeli ktoś jednak wymaga dalszego leczenia przesyłamy do szpitala w Bochni- tłumaczy Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku. 

W tej chwili w szpitalu nie ma już żadnego pacjenta chorego na koronawirusa. 

- W związku z tym mogliśmy przywrócić do działania zawieszone oddziały. W tej chwili w naszym szpitalu działają wszystkie oddziały i funkcjonowanie szpitala jest takie jak przed pandemią - dodaje dyrektor. 

Dzięki zamknięciu oddziału "covidowego" wzrośnie liczba dostępnych łóżek na pozostałych oddziałach. 

- Pacjenci, którzy chorują na inne schorzenia niż COVID-19 są przyjmowani do szpitala bez żadnych przeszkód i ograniczeń. Przyjęcia odbywają się na bieżąco - wyjaśnia Adam Smołucha. 

Przypomnijmy, że z związku z powstaniem w Szpitalu Powiatowym w Brzesku oddziału "covidowego" zamknięty został oddział chorób płuc i geriatrii. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe