GDDKiA chce budować wschodnią obwodnicę miasta, jednak Tarnów musi dołożyć około 200 milionów złotych do tej inwestycji

  • 25.01.2021, 13:22
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-25-wot-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje w niedługim czasie ogłosić przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa. Przypomnijmy, że inwestycja ta trafiła w ubiegłym roku na rządową listę 100 obwodnic, oznacza to że Ministerstwo Infrastruktury zauważyło potrzebę wybudowania takiej trasy. Teraz GDDKiA oraz miasto muszą dojść do porozumienia w kwestii finansowania inwestycji.

Na projekt budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa zapisano w budżecie miasta około 900 tysięcy złotych. Jednak, jak wyjaśnia Jakub Kwaśny – kwestia finansowania budowy może być problematyczna, bo Tarnowa na to nie stać. Inwestycja miałaby kosztować miasto około 200 milionów złotych. Tarnów miałby finansować 56 %, bo taka część trasy, czyli dokładnie 3,5 kilometra będzie przebiegać w granicy miasta. Pozostałe 2,8 kilometra leży po stronie GDDKiA. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy krakowskiego oddziału, miasto będzie musiało partycypować w kosztach inwestycji.

Obecnie przygotowana jest koncepcja programowa na budowę obwodnicy, ma być ona gotowa początkiem marca. Wcześniej wydano decyzję środowiskową. Te dokumenty pozwolą na ogłoszenie przetargu.

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy Tarnowa ma odciążyć ruch na al. Jana Pawła II, optują za nią mieszkańcy trzech dużych osiedli położonych na wschodzie miasta, z kolei przeciw tej budowie protestują mieszkańcy Rzędzina i Woli Rzędzińskiej.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe