Region. Trwają szczepienia seniorów. Sprawdziliśmy, jak przebiegają w ośrodku, który ominął COVID-19

  • 19.01.2021, 13:20
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-19-paw-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po medykach przyszedł czas na szczepienia kolejnej grupy osób: służb mundurowych, nauczycieli i seniorów. Osoby starsze powyżej 80 roku mogą otrzymać szczepionkę już teraz, z kolei od piątku będzie ona dostępna dla osób powyżej 70 r. ż.. Co ważne, szczepienia ruszyły też w Domach Pomocy Społecznej. Sprawdziliśmy jak przebiega ten proces w jednym z podtarnowskich ośrodków w Starych Żukowicach. Tutaj zaszczepiło się 95 % seniorów.

Wizyta medyków była tu długo wyczekiwana, bo szczepionka jest nadzieją na powrót normalności. Do tego czasu w placówce bardzo dbano by nikt z podopiecznych nie zachorował na COVID-19. Starania przyniosły skutek, przez cały okres pandemii nie odnotowano żadnego zakażenia koronawirusem. Na to by uniknąć zarażenia wirusem SARS-CoV-2, ośrodek znalazł swoją własną receptę. Jak wyjaśnia właściciel ośrodka ciężar tych działań spoczął na personelu w placówce.

W ośrodku w Starych Żukowicach prowadzonym przez rodzinę Pawów obecnie przebywa 29 pensjonariuszy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe