W budżecie miasta są pieniądze na dokumentację potrzebną do budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa

  • 08.01.2021, 16:13
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-08-obwodnicamovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 900 tysięcy złotych – taką kwotę zapisano w budżecie miasta Tarnowa na budowę wschodniej obwodnicy miasta. Przypomnijmy, że początkiem ubiegłego roku radni ugięli się pod protestami mieszkańców i zdecydowali o zaniechaniu inwestycji. Kilka dni później została ona wpisana na rządową listę budowy 100 obwodnic, co wywołało kolejne protesty mieszkańców osiedla Rzędzin i miejscowości Wola Rzędzińska. Teraz pieniądze z budżetu miasta mają zostać przeznaczone na przygotowanie dokumentacji.

"Za" budową obwodnicy optowali mieszkańcy trzech dużych osiedli: Westerplatte, Jasna i Zielonego. W sieci stworzyli oni nawet listę poparcia dla tej inwestycji. Wschodnia obwodnica znacząco odciążyłaby al. Jana Pawła II i wyprowadziła ruch tranzytowy poza granice miasta. Jednak wydaje się, że to czy ta droga zostanie wybudowana, nadal pozostaje zagadką.

Koszt budowy wschodniej obwodnicy to 200 milionów złotych.

Dodajmy, że wybrany wariant uzyskał już decyzję środowiskową. Jeśli dojdzie do budowy tej drogi to trzeba będzie wyburzyć 35 domów i wysiedlić około 140 mieszkańców.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leszek
Leszek 08.01.2021, 17:15
Jak się zaczną w mieście dusić od smogu bo zamkną obwodnicą przewietrzanie miasta (sprawdź różę wiatrów) to kto będzie winien ? Taki sam ........po jak i przed szkodą!!!

Pozostałe