Uwaga kierowcy! W Lubczy trwa budowa mostu, są utrudnienia, bo starą przeprawę zamknięto

  • 04.12.2020, 12:36
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-12-04-most-lubcza-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa nowego mostu wraz z drogami dojazdowymi na terenie miejscowości Lubcza w gminie Ryglice. W związku z prowadzoną inwestycją mieszkańcy tej części powiatu muszą uzbroić się w cierpliwość, bo dotychczasowa przeprawa została zamknięta do końca grudnia. Jak informuje starosta tarnowski – prace przy budowie idą w dobrym tempie.

Nowy most będzie miał wszystkie wymagane parametry. To potrzebna inwestycja, która nie tylko ułatwi komfort podróżowania, ale i znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – wyjaśnia starosta.

Na czas prac budowlanych wyznaczono objazd. Został on poprowadzony zgodnie z czasową organizacją ruchu drogą powiatową 1381K do miejscowości Zalasowa, a następnie drogą powiatową 1384K do miejscowości Joniny i dalej drogą 1385K do miejscowości Kowalowa. Prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

Dodajmy, że po zakończeniu prac, stary most zostanie rozebrany. Cała inwestycja kosztuje 2,3 miliona złotych z czego 50 % dofinansowania pozyskano z Ministerstwa Infrastruktury.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe