Tarnowian czeka podwyżka opłat za śmieci. Na razie nie będzie za to podwyżek cen biletów autobusowych i podatku od nieruchomości

  • 30.10.2020, 14:54
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-30-sesja-podwyzkimovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni w czwartek (29 października) przegłosowali podwyżki cen za odbiór odpadów komunalnych. Od stycznia za wywóz śmieci mieszkańcy miasta zapłacą nie 29 złotych jak proponował prezydent, a 24 złote, czyli o 2 złote więcej niż obecnie. Za takim rozwiązaniem głosowało 13 radnych, pozostałych 12 było przeciw.

Radni w trakcie sesji wskazywali, że w Tarnowie konieczne jest uszczelnienie systemu gospodarki odpadami.

W trakcie sesji radni dyskutowali też na temat podwyżki podatku od nieruchomości. Jednak niemal jednogłośnie radni nie zgodzili się na tę podwyżkę. Nie podniesiono też cen biletów autobusowych. Radni w ogóle nie debatowali na ten temat, zdejmując punkt poświęcony tej podwyżce z programu obrad.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe