„Niekoniecznie jesteśmy dobrze przygotowani do zdalnego nauczania” - mówi szefowa tarnowskiej oświaty, wtórują jej dyrektorowie

  • 22.10.2020, 16:52
  • Gabriela Kudła
tar-2020-10-22szkolypodstawowegotowemovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Obecna sytuacja epidemiologiczna wskazuje na to, że najprawdopodobniej uczniowie ostatnich klas podstawówek, w tym też tarnowskich, przejdą na nauczanie zdalne. Dzięki temu młodsi uczniowie mogliby chodzić na lekcje do szkoły, bo zajęcia odbywałyby się w większym rozproszeniu. Może wiązać się to ze sporymi utrudnieniami w organizacji życia placówek oświatowych. O zdanie zapytaliśmy dyrektorów tarnowskich podstawówek.

Zdania na temat ponownego wprowadzenia modelu nauczania zdalnego są podzielone. Jak twierdzi Dyrektor Wydziału Edukacji UM - tarnowskie szkoły podstawowe nie są na to przygotowane. Jak udało nam się dowiedzieć, w wielu tarnowskich placówkach pojawiają się problemy z kadrą. Nauczyciele przebywają na zwolnieniach lekarskich, a w związku z tym pojawiają się utrudnienia z organizacją zastępstw. Obecnie szkoły w całej Polsce czekają na ostateczną decyzję, która może zadecydować o konieczności przejścia na tryb zdalnego nauczania. Jak poinformował rzecznik rządu informacje na temat nowych obostrzeń zostaną ogłoszone w piątek 23 października.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe