Skarbnik Gminy Wojnicz wśród najlepszych skarbników w kraju

  • 13.10.2020, 16:18
  • Zbigniew Filar
Skarbnik Gminy Wojnicz wśród najlepszych skarbników  w kraju

Skarbnik Gminy Wojnicz Joanna Zając znalazła się wśród najlepszych skarbników w kraju zajmując III miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Skarbnik Samorządu 2020” w kategorii gmina miejsko-wiejska.

12 października podczas kongresu Perły Samorządu w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych skarbników samorządowych w rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Joanna Zając, skarbnik gminy Wojnicz otrzymała trzecią nagrodę w Polsce, w kategorii gmina miejsko-wiejska.

Organizatorzy plebiscytu podkreślają, że choć nagroda dotyczy polityki finansowej całych gmin, to przyznawana jest skarbnikom, jako postaciom kluczowym w przygotowaniu projektu budżetu samorządów.

Na kluczową rolę skarbnika składają się bowiem tak umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak również wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym. Wśród kryteriów, na podstawie których przyznawano wyróżnienie dla samorządów były m.in. aktualna sytuacja finansowa gminy, wysokość wskaźników ekonomiczno – finansowych, rating, ocena działalności przez instytucje kontrolujące i nadzorujące, jak Regionalna Izba Obrachunkowa, kompetencje skarbnika
w zakresie kierowania komórkami urzędu, stopień informatyzacji w obsłudze księgowo – podatkowej. Oceniano również poziom innowacyjności w realizacji takich przedsięwzięć jak partnerstwo publiczno – prywatne, stopień włączenia mieszkańców w proces prac nad budżetem, czy zachęty podatkowe dla inwestorów.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe