Tarnów. Rozmawiano o pomocy płynącej z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

  • 25.09.2020, 16:10
  • Wioletta Zarębska
Rozmawiano o pomocy płynącej z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej
loadingŁaduję odtwarzacz...
O Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej rozmawiano na wspólnym posiedzeniu Zarządu Województwa Małopolskiego i Powiatu Tarnowskiego. W ramach wspomnianej tarczy samorząd województwa realizuje wiele działań z różnych obszarów, które potrzebują wzmacniania ze względu na pojawienie się pandemii koronawirusa. W ramach tarczy m.in. doposażono szpitale i zakupiono 50 ambulansów, to też wsparcie dla biznesu, który mocno ucierpiał w wyniku lockdownu. Ponadto, tarcza wspiera placówki opieki i pozwala na wspieranie edukacji w warunkach zdalnych, jej celem jest też wsparcie rozwoju województwa. W sumie Małopolska Tarcza Antykryzysowa to miliard złotych na walkę z COVID-19 oraz łagodzenie skutków pandemii.

Wsparcie trafiło m.in. do szpitali, placówek medycznych i stacji pogotowia ratunkowego. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupiono niezbędny sprzęt potrzebny do walki z COVID-19, doposażono lecznice oraz zakupiono specjalistyczne karetki. Ponadto, stworzono zapas środków ochronnych dla lekarzy i personelu medycznego. Teraz szpitale na terenie małopolski mają mieć zapas materiałów ochronnych na minimum 30 dni. Ale to nie wszystko. Pomoc trafiła do placówek całodobowej opieki, służb ratunkowych, w tym państwowej i ochotniczej straży pożarnej - Te działania były prowadzone w ramach pakietów: medycznego i społecznego. 

Z kolei pakiet edukacyjny ma wesprzeć małopolską oświatę i przygotować ją na wypadek nauki zdalnej. Jednak to nie tylko zakup potrzebnego sprzętu. W ramach tego pakietu ma powstać Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej Humine z siedzibą w Tarnowie.

Kolejnym z działań w ramach tarczy jest pakiet rozwoju, który ma wspierać rewitalizację.

Dodajmy, że jednym z beneficjentów Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jest powiat tarnowski. W jej ramach do powiatu trafiły m.in. 4 karetki, opryskiwacze dla straży pożarnej, maseczki i środki ochrony osobistej oraz wsparcie finansowe.

Ponadto, jak wyjaśniał w trakcie spotkania z mediami Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego, samorząd wojewódzki nadal chce wspierać zadania i inwestycje, które są potrzebne w Małopolsce.

Dodajmy, że we wspólnym posiedzeniu Zarządu Województwa Małopolskiego i powiatu tarnowskiego udział wzięli też posłowie z regionu, radni wojewódzcy, członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz lokalni samorządowcy.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe