Dyspozytornia w Tarnowie pozostanie, przejdzie jednak pod zarząd wojewody

  • 22.09.2020, 10:26
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-22-dyspozytornia-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają rozmowy dotyczące przekazania pod zarząd wojewody tarnowskiej dyspozytorni medycznej. Wyjaśnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami od 1 styczna 2028 roku w większości województw ma działać po 1 takiej placówce. Jednak z informacji przekazanych przez tarnowskie pogotowie i polityków PiS wynika, że obok dyspozytorni w Krakowie będzie działać również ta w Tarnowie.

Jak mówiła posłanka Anna Pieczarka, było ryzyko co do przyszłości tarnowskiej dyspozytorni, jednak po rozmowach z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko i wojewodą Łukaszem Kmitą zdecydowano, że jednostka pozostanie w Tarnowie. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest starosta tarnowski Roman Łucarz, który podkreśla, że ta dyspozytornia jest jedną z lepiej wyposażonych placówek i warto by tu pozostała.

Wyjaśnijmy, że tarnowska dyspozytornia obsługuje 7 powiatów, oprócz miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego, są to powiaty: limanowski, nowosądecki, bocheński, brzeski i dąbrowski. W sumie na terenie podległym pod jednostkę mieszka 1,1 miliona osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe