Przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich będzie możliwy w październiku. To kolejny termin, który podają Polskie Koleje

  • 17.09.2020, 15:17
  • Daria Kurczab
Przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich będzie możliwy w październiku. To kolejny termin, który podają Polskie Koleje
Droga pod wiaduktem na alei Tarnowskich wygląda na gotową, ale na jej oficjalne otwarcie trzeba jeszcze trochę poczekać. PKP
Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych przekonuje, że inwestycja na alei Tarnowskich była najtrudniejszą ze wszystkich realizowanych przez PKP PLK na terenie Tarnowa. Wybudowanie wiaduktu przy Al. Tarnowskich, który zastąpił w tym miejscu przejazd kolejowo-drogowy, związane było z wykonaniem szerokiego zakresu specjalistycznych prac konstrukcyjnych i drogowych. W ramach inwestycji PLK przebudowano 4 niezależne ulice (Al. Tarnowskich, Al. Stanisława Ziai, Al. Sanguszków oraz ul. Dąbrowskiego) o łącznej długości ponad pół kilometra. Cały układ drogowy został uzupełniony o całkowicie nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie drogowe. Obecnie zakończono całość zasadniczego zakresu przebudowy układu drogowego i prowadzone są prace wykończeniowe oraz porządkowe. 14 września, w związku z otrzymaniem zatwierdzenia Projektu Stałej Organizacji Ruchu przez Zarządcę drogi, wykonawca przystąpił do jej wykonania. Jest to ostatni element, który umożliwi dokonanie odbioru technicznego całego układu drogowego i docelowo uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, co jest warunkiem dopuszczenia do ruchu.
Po pozytywnym odbiorze z Zarządcą drogi, którego przeprowadzenie planowane jest jeszcze we wrześniu oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie w październiku, Miasto Tarnów otrzyma całkowicie nowy i funkcjonalny układ drogowy, dostosowany do potrzeb mieszkańców. Co najważniejsze, zapewniający bezkolizyjny ruch pojazdów, pieszych i rowerzystów w rejonie linii kolejowej. W tym momencie, mieszkańcy nie korzystają jeszcze z przejazdu nowo budowaną drogą.
Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe