Tarnów. Kontrolują czy pasażerowie komunikacji miejskiej noszą maseczki. Za brak zakrytych ust i nosa grozi mandat

  • 04.09.2020, 14:01
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-04-mpk-autobusy-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska komunikacja miejska stara się dbać o zdrowie pasażerów dlatego cały tabor jest codziennie dezynfekowany. Wprowadzono też inne zabezpieczenia, pojazdy są wyposażone w płyn do dezynfekcji rąk, informację o obowiązkowym dystansie społecznym i maksymalnej liczbie osób w autobusie. To jednak nie wszystko obowiązkiem pasażerów jest zakrywanie ust i nosa w pojazdach. I to czy korzystający z miejskiej komunikacji stosują się do tych wytycznych jest codziennie kontrolowane.

Za brak maseczki w środkach transportu publicznego grozi mandat w wysokości do 500 zł. Mieszkańcy miasta widać, że wzięli sobie do serca troskę o własne zdrowie, bo nie tylko zakrywają nos i usta ale chętniej też dezynfekują ręce podróżując komunikacją miejską.

Dodajmy, że od początku września został przywrócony rozkład jazdy autobusów sprzed pandemii.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
vvvvvvvv
vvvvvvvv 08.09.2020, 11:08
jakos nie widac tych kontroli w autobusach tyle jezdze i nikogo z kontrolujacych nie widziałam to kłamstwo.
Pasażer
Pasażer 06.09.2020, 16:20
Ale propaganda. Jak za Gomółki.
Tarnowianin
Tarnowianin 05.09.2020, 12:48
Kłamiecie i oszukujecie ludzi nie ma podstawy prawnej do zakładania kaganca. Do tego jaka pandemia?kolejne kłamstwo.Ludzie noszą maseczki dla świętego spokoju ale napewno zdrowe to nie jest. Od dziś nie jeżdżę waszymi autobusami.
Żyrafa
Żyrafa 16.09.2020, 19:09
jak jesteś taki mądry/mądra to idź pomóc do szpitala przy chorych ludziach na oddziale zakaźnym tylko nie ubieraj żadnej odzieży ochronnej a jak ktoś z twoich bliskich tam trafi to zaśmiej mu się w twarz jeśli taki z Ciebie kozak i dentysty też nie odwiedzaj bo on pracuje w masce i jakoś żyje
Iwo
Iwo 06.09.2020, 16:13
Następny "biolog" sie odezwał.
Ja pierdziu... Ale herezje...
Jen
Jen 06.09.2020, 16:05
Zawsze można jechać furmanka albo riksza.
A.tk
A.tk 06.09.2020, 11:45
O nie,tylko nie to. Przestaniesz jezdzic autobusami od nich.
Jola
Jola 06.09.2020, 16:06
Racja. Święta racja.
Piotr
Piotr 05.09.2020, 11:02
Dlaczego nie respektujecie możliwości jazdy bez maseczki dla osób które są z tytułu rozporządzenia zwolnione z tego obowiązku!!!
wwwww
wwwww 06.09.2020, 16:00
Znasz ustawę? Dokładnie? Po nowelizacji? Nie wprowadzaj w błąd. Zamiast maski jest przyłbica.
Amen
Barbarella
Barbarella 08.09.2020, 18:58
Ciekawe która ustawa o tym mówi???? Chyba mylisz pojęcia!
wwwww
wwwww 09.09.2020, 21:14
eeee tam... przeciez rzad się nie myli a jeśli tak jest to dzwon do Morawickiego.
Joko
Joko 08.09.2020, 04:48
Nie ma ustawy jest rozporzadzenie,ktore nie ma mocy prawnej.Karanie na podstawie rozporzadzenia jest niezgodne z prawem.
§§§
§§§ 09.09.2020, 20:30
I CO Z TEGO?? i co z tego ze ważniejsze ustawy od rozporządzeń? I że niezgodne? Juz widzę jak się kłócisz z policja o te sprawy. Dostaniesz mandat. Odmówisz? Sprawa do sądu. Tam udowodnij swoje mądrości. Dostaniesz więcej do zapłaty niż mandat. Odwołasz się? NIE, bo koszty postępowania potem Cie zjedzą. Kłóć się w sadzie o zasadę ważności ustawi i rozporządzenia. Pokaz to! Idz na wojnę z wymiarem sprawiedliwości. Przekonaj ich ze masz prawo, ze masz racje.
Zderzenie z ta rzeczywistością jest bolesne finansowo. Te mądre gadki to takie pitu pitu, ble ble ble a jak przyjdzie co do czego to wszyscy pieją cienkim głosem...
EHHHH
EHHHH 07.09.2020, 01:58
USTAWA z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi mówi:
Art. 46b. PKT. 4) W rozporządzeniu można ustanowić: obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez OSOBY CHORE i PODEJRZANE O ZACHOROWANIE ;
Art. 2. pkt. 20) podejrzany o chorobę zakaźną – osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną;
oraz pkt. 21) podejrzany o zakażenie – osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia;
CZYLI ART. 24 PKT 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r -> JEST WPROWADZONY NIELEGALNIE I NIEZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM - NA DODATEK ŁAMIĄCYM KONSTYTUCJE ....
a w ogóle wiesz jaka jest różnica między ustawą a rozporządzeniem ???? wiesz jaki akt prawny jest najważniejszy w Polsce ????
--- >za brak maski , przyłbicy, kasku ochronnego , odzieży lub jej kawałka wg rozporządzenia...ART. 24 PKT 1---> nie możesz dostać mandatu - bo nie ma na to paragrafu ... jedynie w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (czyli stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej) można taki mandat nałożyć !!!
WIĘC MILCZ DZIECKO JAK SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O CZYM MÓWISZ ....
wwwww
wwwww 07.09.2020, 06:58
proszę czytać ze zrozumieniem:

https://www.gazetaprawna.pl/ar…

oraz

https://dziennikustaw.gov.pl/D…

Polemika nt ustaw jest w tym wypadku zbędna.

Dzieckiem bylem baaardzoo dawno temu interlokutorze....
Maro
Maro 07.09.2020, 18:31
Czyli dalej nie znaczace nic rozporzadzenia 🤔🤣waznosc maja ustawy a nie rozparzadzenia
§§§
§§§ 09.09.2020, 20:22
i co z tego ze ważniejsze ustawy od rozporządzeń? Juz widzę jak się kłócisz z policja o te sprawy. Dostaniesz mandat. Odmówisz? Sprawa do sądu. Tam udowodnij swoje mądrości. Dostaniesz więcej do zapłaty niż mandat. Odwołasz się? NIE, bo koszty postępowania potem Cie zjedzą. Kłóć się w sadzie o zasadę ważności ustawi i rozporządzenia. Pokaz to!
Zderzenie z ta rzeczywistością jest bolesne finansowo. Te mądre gadki to takie pitu pitu a jak przyjdzie co do czego to wszyscy pieją cienkim głosem...
wwwww
wwwww 07.09.2020, 06:51
to Twoja interpretacja a nie przepis dotyczący covid
Rolnik777
Rolnik777 05.09.2020, 09:51
To czemu premier Holandii , zniósł nakaz noszenia maseczek bo nic nie daja ..a my glupie potulne barany nosimy?
wwwww
wwwww 06.09.2020, 16:01
Bo premier NL akceptuje eutanazje.
Zdrowo-rozsądkowa
Zdrowo-rozsądkowa 05.09.2020, 21:59
Bo NL przetwarza dane( cyferki) i nie ma interesu w bezpodstawnym zastraszaniu ludzi.Tu żyjemy normalnie.Życie bez stresu to zdrowe życie😉
grabarz
grabarz 06.09.2020, 16:15
I grabarze sie cieszą!
Money, money, money....
Antycovid
Antycovid 08.09.2020, 08:48
Właśnie nie za bardzo, bo ponoć firmy pogrzebowe zakupiły trumien na zapas i teraz cienko przędą, bo klientów jest mniej, niż zakładali 🤦🏻‍♂️
grabarz
grabarz 09.09.2020, 20:35
"ponoć" - to aksjomat? Zasłyszane w kolejce?
sezon nadchodzi... spoko.
Juras
Juras 09.09.2020, 20:12
BEDZIE WIĘCEJ.
Kwestia czasu
___Igor
___Igor 04.09.2020, 17:18
Kłamstwo.
Pasażerowie maja maski opuszczone pod nosem albo noszą je na szyi lub jada zupełnie bez. Autobusy przepełnione w godzinach szczytów przewozowych i MPK nie daje dodatkowych pojazdów. Jeżdżę codziennie kilkoma autobusami i wiem o czym piszę. Zupełna żenada jak kontrolował mi bilet rewizor z maską pod nosem. To taki covidonosorozec. Ze mu np kierowca uwagi nie zwrócił. Najlepiej to wszystko widać w godzinach szczytów przewozowych.
Kontroli powinno byc wiecej. Może vipy z MPK i magistratu pojeżdżą autobusami? Szybko sie przekonają ze to fikcja a powyższa informacja to propaganda sukcesu. Może dołączy tez SANEPID?
Bez kontroli skutecznej NIC z tego nie będzie.
Dobrym pomysłem bylo to ze w jednym autobusie dosłownie co chwile spiker mówił o maseczkach. Jakaś reakcja byla. To na pewno jednak za mało.
To kiedy wiecej kontroli i autobusow na godziny szczytowe? Brakuje taboru na ten moment? Wynająć. Skoro bylo ponad 600 tys na idiotyczne kasowniki na karty VISA i czytniki na nie - to na wynajem tez MPK znajdzie złotówki.
Ludzie zglaszajcie te fakty bo musimy sie sami bronić przed głupotą innych i znieczulicą urzędników. Wiem ze jazdy umrze tylko po co tak szybko i męczarniach?

Maro
Maro 07.09.2020, 18:33
Ile dostales?jak wierzysz tv i sie boisz to siedz w domu potulny baranie nie znajacy swoich praw
jaro
jaro 09.09.2020, 20:42
W nic nie musisz wierzyć. Po prostu wcześniej czy później zachorujesz. Proste. Albo wyzdrowiejesz - czego życzę - albo nie przeżyjesz.. Wtedy może coś na transplantacje się przyda.
Co mnie obchodzi Twoja teoria, nie nos maski, nie myj rak, żyj jak dawniej. dla mnie nie ma to znaczenia. każdy decyduje za siebie. Chcesz chorować? A choruj.
I wykaż trochę kultury dyskusji bo masz niskie loty pisząc do kogoś "potulny baranie" Argumenty się kończą to zaczynają się inwektywy. To znana cecha piewców pewnych prawd.
Anty virus
Anty virus 06.09.2020, 22:16
Ale głupi jesteś!
asystent
asystent 07.09.2020, 00:37
Ciekawe co powiesz gdy pochowasz kogoś bliskiego co corone złapał.
Wtedy koronka o 15:00 nie pomoże.
Wszyscy mądrale bo chwilowo ich to nie dotyczy. Jak nie umrzesz to zawsze możesz zostać z ptzewlekla chorobą płuc. Wtedy sie juz głęboko nie oddycha i pocisz sie szybciej i słabiej jakoś. Nie takich mądrych krojono na sekcji.
Luśka
Luśka 07.09.2020, 20:08
https://www.se.pl/poznan/trage…

A co powiesz tym dzieciom???? Ze mamusia na COVID zmarła?
Do Luśki
Do Luśki 09.09.2020, 20:46
Ale to nie ten temat dyskusji.
Zlekceważono obowiązki i skrzywdzono potwornie rodzinę. TRAGEDIA na cale życie.
Nic tam nie doczytałem o COVID
Luśka
Luśka 07.09.2020, 19:29
A co powiesz tym którzy pochowali kogoś bliskiego który zmarł bo ważniejszy był test na COVID niż ratowanie życia? A co powiesz starszym ludziom umierającym w samotności bo rodzina nie może odwiedzić w szpitalu, pożegnać się i potrzymać za rękę w ostatniej godzinie? Każdego to dotyczy bo taka jest kolej rzeczy że bliscy odchodzą zawsze za wcześnie. Czy smierć bliskiego z powodu COVID jest bardziej bolesna? Co sprawia ze stawiasz śmierć z powodu COVID ponad innymi chorobami na które ludzie codziennie umierają często w cierpieniach i po latach walki a tych śmierci jest znacznie więcej ale o nich się nie mówi bo są mniej ważne.
Do Luśki
Do Luśki 09.09.2020, 21:04
Dziękuję za ten piękny i trafny wpis
poruszasz b ważne tematy, bardzo mocne i emocjonalne. To ból, dla KAŻDEGO gdy nie może w ost chwilach pobyć z ukochana osoba. Wprowadzone na całym świecie reżimy sanitarne dodają cierpienia rodzinom. Pożegnałem w maju ważną osobę. Bylo tak jak piszesz. Nie ma chorób ważniejszych od innych. wszystko niosą cierpienie. Kaidy z nas kiedyś odejdzie. Pytam wiec wszystkich sceptyków: jeśli wiesz ze kiedyś odejdziesz to po co robisz tak, aby tam iść wczesniej, Poza kolejka.........?
Dziękuję za ten piękny i trafny wpis.
Normalny
Normalny 06.09.2020, 20:59
Żenada to jest wiara bezmyślnie w te artefakty jak maseczka. Czy z czy bez to i tak corony Ci nie przybędzie 😃. Co najwyżej grzybice 😂
Asysten
Asysten 07.09.2020, 00:28
Grzybica? Chyba paznokci.
8 godzin w masce na chirurgii i grzyvbic nikt nie ma. Nie ściemniaj.
Luśka
Luśka 07.09.2020, 19:37
Tylko na chirurgii maseczki są noszone w sterylnych pomieszczeniach o stałej temperaturze a Ty gdzie nosisz swój kaganiec? A jak go zdejmiesz to co z nim robisz? Czy jak większość upychasz do kieszeni i do następnego razu. Jednorazowa maseczka a służy i służy co za fenomen. I właśnie dlatego maseczki są niebezpieczne dla zdrowia. Abstra***ąc już od tego ze żadnego wirusa nie zatrzymają 🙄
Do Luśki
Do Luśki 09.09.2020, 21:10
Nie używam jednorazowej maseczki bo to pomyłka tak samo jak zakładanie na chwile chustki, golfa etc.
Chyba na świecie nikt nie zajmuje się utylizacja maseczek porzuconych na chodnikach. Sporo ich było w naszym Bałtyku i jeziorach. Ograniczam używanie kagańców do minimum i mam kilka.
Brak edukacji sanitarnej powoduje, ze ludzie maseczka za 1 zł chcą sie zabezpieczyć przez kilka miesięcy.... edukacja szczegółowa musi sie pojawić. To ważna sprawa.
Ewelina
Ewelina 05.09.2020, 22:34
Proszę włączyć myślenie
Qwer
Qwer 06.09.2020, 15:56
No właśnie. Włączyć proszę myślenie a nie widzi mi się.
wwwww
wwwww 05.09.2020, 14:03
Żedada, ale dobrze wytresowany.
xxx
xxx 06.09.2020, 16:16
Rydzykowe bractwo tez tak twierdzi.
A trup zawsze śmierdzi
Tomek
Tomek 05.09.2020, 06:23
Ty głupi covidianinie ***nij się w łeb! Nie ma żadnej pandemii. Obudź się.
med
med 06.09.2020, 16:10
Jak przyjdziesz do mnie z objawami CV19 to pogadamy
Logika
Logika 08.09.2020, 11:58
Czytajac co wypisujesz , to wolalbym by mnie ktos z ulicy nawet leczyl . Skoro to taka pandemia to moze wyjasnisz mi czemu nigdzie jeszcze nie widzialem specjalnych pojemnikow do utylizacji tych maseczek . Kazdy ma wyrzucac do zwyklych koszy na smieci przy tak wysokim ryzyku przenoszeniu sie wirusa ? Tu nie trzeba byc lekarzem zeby widziec ze cos tu nie ma zwyklej logiki . Uwierz mi , ze gdyby byla zeczywiscie pandemia , to ludzie naokolo siebie by widzieli te umierajace osoby . Nie trzeba byloby stosowac zadnych obostrzezen bo ludzie widzac to sami by sie na wszelkie sposoby chronili .
:))
:)) 09.09.2020, 21:12
Masz racje!
Nie używam jednorazowej maseczki bo to pomyłka tak samo jak zakładanie na chwile chustki, golfa etc.
Chyba na świecie nikt nie zajmuje się utylizacja maseczek porzuconych na chodnikach. Sporo ich było w naszym Bałtyku i jeziorach. Ograniczam używanie kagańców do minimum i mam kilka.
Brak edukacji sanitarnej powoduje, ze ludzie maseczka za 1 zł chcą sie zabezpieczyć przez kilka miesięcy.... edukacja szczegółowa musi sie pojawić. To ważna sprawa.
Polo
Polo 06.09.2020, 15:58
Wzajemnie!
I ziemia jest plaska a piramidy budowali kosmici.
Ciemnogród i średniowiecze. Domena w Galicji...
9
9 04.09.2020, 14:17
fajnie ze autobusów mialo byc więcej (linie 0,9 i jeszcze jakieś) a nadal jeździ tyle samo, mimo tego że ja google maps kursów jest o wiele więcej
Pasażer
Pasażer 06.09.2020, 16:18
Obiecują jak zawsze. I na tym koniec.
Jak Wiatr zawieje tak sie dzieje.

Pozostałe