175 osób objętych kwarantanną po pieszej pielgrzymce. Zakażona koronawirusem osoba to uczestnik grupy nr 14

  • 26.08.2020, 11:40
  • Natalia Tryba
175 osób objętych kwarantanną po pieszej pielgrzymce. Zakażona koronawirusem osoba to uczestnik grupy nr 14
38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska wyglądała inaczej niż zwykle. Ze względu na trwającą pandemię odbywała się sztafetowo. Liczba uczestników była mocno ograniczona. Mimo to nie udało się uniknąć zakażenia koronawirusem.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić zakażona osoba nie wiedziała, że jest chora. Jak podaje ks. Roman Majoch dla Radia Kraków, rzecznik prasowy PPT, infekcję SARS-CoV-2 wykryto u członka grupy nr 14. Ze względu na to kwarantanną objęto 175 osób. 

Grupa nie uczestniczyła w uroczystym wejściu do częstochowskiego sanktuarium. Sytuację kontroluje Sanepid. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michoł
Michoł 26.08.2020, 21:10
Od zdrowego rozsądku ważniejsza wydaje się być kasa. Ja na odpust tego roku nie pojade
Rafał Stankiewicz
Rafał Stankiewicz 26.08.2020, 20:09
No ja wszystko rozumiem i modlitwę i pielgrzymkę i wiarę ale niestety jest to gryoski z Chin i poprostu jeszcze jest napielgrzymowanie czas niedługo odpust w Tuchowie i też będą zarażenia może warto by było zaczekać do lipca 2021?????a nie świadomie wzajemnie się zagrażać???

Pozostałe