Na kwarantannę zbiorową mieszkańców regionu tarnowskiego będą kierować do Krakowa

  • 11.08.2020, 16:24
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-11-kwarantanna-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wraz z początkiem sierpnia starostwo powiatowe w Tarnowie zamknęło punkt kwarantanny zbiorowej, który działał internacie w Wojniczu. Powodem jest zapowiedź powrotu uczniów do szkół po wakacjach, a co za tym idzie powiat chce ponownie udostępnić budynek dla młodzieży chcącej uczyć się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Również miasto Tarnów nie prowadzi już ośrodka kwarantannowego. Najbliższe miejsce kwarantanny zbiorowej dla mieszkańców regionu znajduje się w Krakowie.

Jednak, jak wyjaśnia wicestarosta tarnowski, od 1 sierpnia, czyli od daty zmiany lokalizacji, jeszcze żaden mieszkaniec powiatu nie został skierowany do kwarantanny zbiorowej. 

 

Dodajmy, że do tej pory na koronawirusa w Małopolsce zachorowało 4 764 osoby z czego prawie 2 tysiące wyzdrowiało. Obecnie z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 255 osób, ponad 12 tysięcy jest na kwarantannie, a niecały tysiąc osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe