Dyrektor krakowskiego szpitala: Przebieg tej fali epidemii jest zdecydowanie inne, mamy do czynienia z cięższymi przypadkami

  • 01.08.2020, 11:34
  • TVN24/x-news
Dyrektor krakowskiego szpitala: Przebieg tej fali epidemii jest zdecydowanie inne, mamy do czynienia z cięższymi przypadkami
Kraków. Ostatnie dni są rekordowe, jeśli chodzi o liczbę nowy potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych chorych diagnozowanych jest na Śląsku, ale ogniska koronawirusa pojawiają się w całej Polsce.

Wiele zakażeń potwierdzono też na Mazowszu i w Małopolsce. Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie alarmuje, że pacjenci szpitali chorują inaczej niż wiosną.

- Wszyscy lekarze zajmujący się pacjentami covidowymi jednoznacznie stwierdzają, że przebieg tej fali, bo to kolejna fala, jest zdecydowanie inny. Mamy do czynienia z przypadkami cięższymi – powiedział Marcin Jędrychowski.

Rośnie liczba chorych na COVID-19 w małopolsce

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 10 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 6 do 73 lat, z powiatu wadowickiego (8 osób), dąbrowskiego, oświęcimskiego, wielickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1700 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 158 osób. To 82 kobiety i 76 mężczyzn, w wieku od niespełna miesiąca do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednego przypadku – raport skorygowano (stąd w komunikacie Ministerstwa Zdrowia 157 potwierdzeń).

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3692 osób.

W załączeniu przesyłamy również aktualne dane dotyczące działań związanych z koronawirusem w województwie małopolskim.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

TVN24/x-news

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe