Dom Opieki w Grobli monitoruje sytuację związaną z pandemią. Trwają telekonsultacje

  • 21.07.2020, 12:50
  • Natalia Tryba
Dom Opieki w Grobli monitoruje sytuację związaną z pandemią. Trwają telekonsultacje
W Ośrodku - w którym wykryto ponad 100 zakażeń -  odbywają się telekonsultacje medyczne dla osób z wynikiem dodatnim. Prowadzą je specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego. Ponadto wraz odpowiednimi służbami - Inspekcją Sanitarną, realizowane będą przez najbliższe dni dodatkowe testy dla członków rodzin pracowników oraz pracowników ośrodka i pensjonariuszy, u których przy poprzednim teście wynik okazał się ujemny (wynik ujemny oznacza brak zakażenia). Rodziny te przebywają obecnie na kwarantannie. Badania przeprowadzone będą w specjalnym namiocie, ustawionym po konsultacji z Wójtem Gminy Drwinia w miejscowości Grobla.

W przyszłym tygodniu będziemy też wykonywać, z własnej inicjatywy i na nasz koszt, profilaktyczne wymazy dla pracowników, którzy nie wykazują już objawów choroby.

Odpowiadając na Państwa pytania o potrzeby związane z zabezpieczeniem w środki ochrony osobistej - ponieważ są one zużywane bardzo szybko, będziemy wdzięczni za wsparcie w tym zakresie. Dary prosimy zostawiać pod bramą 1 ośrodka (od strony kościoła). Nasz pracownik co jakiś czas będzie odbierał je stamtąd. Taki sposób przekazywania ich będzie bezpieczny dla wszystkich z nas.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Drwinia p. Janowi Pająkowi za wsparcie i pomoc w organizacji opieki psychologicznej dla rodzin naszych podopiecznych oraz pracowników i ich rodzin. Osoby zainteresowane konsultacją kontaktujemy indywidualnie z psychologiem.

Bardzo dziękujemy Państwu za wszystkie słowa i gesty wsparcia, które są dzisiaj wszystkim zakażonym tak bardzo potrzebne.

Z wyrazami szacunku
Zarząd Domu Opieki Jestem w Grobli

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe