Już 40 osób zarażonych na pogrzebie. Władze Zakopanego apelują do uczestników, by się zbadały

  • 15.07.2020, 21:43
  • TVN24/x-news
Już 40 osób zarażonych na pogrzebie. Władze Zakopanego apelują do uczestników, by się zbadały
Zakopane (woj. małopolskie). W pogrzebie znanej i popularnej na Podhalu Zofii Karpiel-Bułecki brały udział setki żałobników. Jak się później okazało, jedna z osób była zakażona. Dziś koronawirusa stwierdzono już u 40 osób, z których 7 jest leczonych w szpitalu.

W mieście został powołany sztab kryzysowy w związku z zaistniałą sytuacją, a władze miasta nadal apelują do osób, które były na pogrzebie, aby się zgłaszały, bo to pozwoli opanować sytuację.

- Każdego dnia apelujemy, aby osoby, które uczestniczyły w tym pogrzebie, zgłaszały się do powiatowej stacji epidemiologicznej, aby dokonać testu potwierdzającego bądź wykluczającego zarażenie koronawirusem. Staramy się sytuację monitorować na bieżąco. Działa sztab kryzysowy - wojewódzki, powiatowy, tutaj u nas w urzędzie miasta również. Więc każdego dnia pracujemy nad tym, żeby te ogniska wyłapywać i żeby ograniczać osoby z kontaktu. Miasto zostało zdezynfekowane, ponieważ jesteśmy w szczycie sezonu. Staramy się o to, żeby turyści czuli się tutaj bezpiecznie - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępca burmistrza Zakopanego.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe