Koronawirus: monitorujemy sytuację w powiecie tarnowskim. Kwarantanna w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

  • 05.06.2020, 19:34 (aktualizacja 05.06.2020, 21:04)
  • źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
Koronawirus: monitorujemy sytuację w powiecie tarnowskim. Kwarantanna w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie tarnowskim, w szczególności w Tuchowie. W wideokonferencji uczestniczyli: małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie Roman Bartuś, starosta tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma oraz dyrektorzy wydziałów: Zdrowia, Polityki Społecznej oraz Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

W trakcie wideokonferencji małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny omówił sytuację związaną z ogniskiem zakażenia koronawirusem w Tuchowie. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie Roman Bartuś przekazał aktualne dane dotyczące liczby osób zakażonych, objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym.

Przedstawiciele inspekcji sanitarnej zapewnili, że na bieżąco monitorują sytuację, zarówno w klasztorze ojców redemptorystów, jak i działającym w pobliżu DPS-ie. Od pensjonariuszy i pracowników Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie będą pobierane wymazy do badań. W działania włączą się żołnierze z małopolskich jednostek, wykorzystując w tym celu specjalną wojskową karetkę wymazową.

Wojewoda pozostaje w bieżącym ze starostą tarnowskim, służbami sanitarnymi i dyrekcją DPS-u.

W obliczu trudnej sytuacji wojewoda małopolski Piotr Ćwik podjął również decyzję o przekazaniu środków ochrony osobistej, które pozostają w jego dyspozycji, do Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie. Dostarczone zostały:

  • fartuchy flizelinowe,
  • czepki chirurgiczne,
  • ochraniacze na buty,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • maseczki włókninowe,
  • przyłbice,
  • zestawy ochrony biologicznej, składające się z kombinezonu PRO-TEX 7050 oraz kombinezonu flizelinowego stosowanego pod spód kombinezonu ochrony biologicznej, ochraniaczy na buty, gogli, maski z filtrem FFP3,
  • płyn do dezynfekcji.

Wojewoda zobowiązał przedstawicieli podległych służb do podjęcia działań służących minimalizacji ryzyka rozprzestrzenienia się zakażeń w powiecie tarnowskim. Zalecił bieżącą wymianę informacji i stały monitoring rozwoju sytuacji.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe